Trwa ładowanie...
d3xakwe
d3xakwe
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
behemoth

Obrońca przed sektami zapłaci liderowi zespołu Behemoth

W Sądzie Okręgowym w Gdańsku zapadł wyrok w
sprawie, którą lider deathmetalowego zespołu Behemoth, Adam
Darski, wytoczył szefowi Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed
Sektami Ryszardowi Nowakowi. Nowak nazwał Darskiego "przestępcą".
Ma zapłacić 3 tys. zł i opublikować przeprosiny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3xakwe

Przeprosiny mają zostać opublikowane w "Gazecie Wyborczej". Nowak ma też zapłacić 1,7 tys. zł kosztów sądowych. 3 tys. zł odszkodowania - zgodnie z propozycją Darskiego - ma trafić na konto Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Ciapkowo" w Gdyni.

Określenia "przestępca" Nowak użył w wywiadzie dla lokalnej gazety (nagranie wywiadu ukazało się też w internecie) opowiadając o koncercie, w czasie którego wokalista grupy Behemoth wyraził się wulgarnie o Biblii, podarł ją i rozrzucił jej resztki wśród publiczności. W czasie tego samego koncertu Darski wyrażał się też obraźliwie o Kościele katolickim.

d3xakwe

Podziel się opinią

Share

d3xakwe

d3xakwe
Więcej tematów