Trwa ładowanie...

Obrona Korei Płd. podglądana przez Kima? W lesie znaleziono rozbitego drona

Samolot bezzałogowy, prawdopodobnie wysłany przez Koreę Płn., sfotografował rozmieszczone w Korei Płd. elementy amerykańskiego systemu obrony antyrakietowej THAAD, ale rozbił się w drodze powrotnej.

Obrona Korei Płd. podglądana przez Kima? W lesie znaleziono rozbitego dronaŹródło: Pixabay.com
d3qrkz7
d3qrkz7

Władze w Seulu informowały w piątek, że w lesie niedaleko granicy między państwami koreańskimi znaleziono obiekt wyglądający na dron wyposażony w aparat fotograficzny. Dziś agencja Yonhap potwierdziła, że chodzi właśnie o dron, który prawdopodobnie został wysłany z Korei Północnej.

System obrony

System THAAD (Terminal High Altitude Area Defense) ma za zadanie obronę Korei Płd. przed potencjalnym zagrożeniem rakietowym ze strony Korei Płn.; jego elementy zaczęto rozmieszczać po kolejnych próbach rakietowych przeprowadzonych przez reżim w Pjongjangu.

Przeciwko rozmieszczeniu THAAD ostro protestują Chiny ze względu na radar amerykańskiego systemu, mogący monitorować znaczny obszar chińskiego terytorium. Instalacji systemu jest przeciwna także Rosja.

Korea Płn. kontynuuje program jądrowy i próby rakietowe mimo zakazujących tego rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ i międzynarodowych sankcji. Zapowiada też budowę międzykontynentalnej rakiety balistycznej, zdolnej dosięgnąć terytorium USA.

d3qrkz7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qrkz7
Więcej tematów