Trwa ładowanie...

Trump narzuci nowe sankcje na Koreę Płn.

Departament Stanu USA poinformował, że prezydent Donald Trump zdecydował co do aktualnej formy nacisku na rząd Korei Północnej. Stany Zjednoczone planują wprowadzenie nowych sankcji gospodarczych.

Share
Trump narzuci nowe sankcje na Koreę Płn.Źródło: East News, fot: AP Photo/Pablo Martinez Monsivais
dn4f4am

Strategia prezydenta Trumpa została przedstawiona podczas specjalnego spotkania z amerykańskimi senatorami.

Wcześniej Stany Zjednoczone zdecydowały o skierowaniu do Korei Południowej zaawansowanego systemu obrony. To reakcja na kolejne testy militarne wojsk Kim Dzon Una.

Z kolei admirał Harry Harris podkreślił, że najnowsze amerykańskie technologie będą gotowe do przechwycenia pocisków nieprzyjaciela. Jednocześnie przestrzegł przed potencjalnym atakiem na miasta USA. - Jak tylko Kim Dzong Un wejdzie w posiadanie broni zdolnej do ataku na nasze miasta, podejmie się tej próby - stwierdził Harris.

dn4f4am

- Celem Stanów Zjednoczonych Ameryki jest zaprowadzenie spokoju i denuklearyzacja półwyspu koreańskiego - oświadczyli wspólnie Sekretarz Stanu Rex Tillerson; Sekretarz Obrony Jim Mattis i Dyrektor Wywiadu Narodowego Dan Coats.

- Jesteśmy otwarci na negocjacje, ale jesteśmy też przygotowani na obronę naszych sojuszników. Podejście prezydenta w tej sprawie polega na wywarciu presji ekonomicznej. Chcemy w ten sposób sprowokować Koreę Północną do zaprzestania rozwoju programu, którego celem jest skonstruowanie bomby atomowej dalekiego zasięgu - czytamy w oświadczeniu.

-

dn4f4am
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn4f4am
dn4f4am
Więcej tematów