Trwa ładowanie...

Obowiązkowe szczepienia? Jest pomysł

Rada Medyczna zaproponowała premierowi Mateuszowi Morawieckiemu objęcie obowiązkiem szczepień kilka branż - donosi RMF FM. Pierwsze decyzje mają zostać podjęte jeszcze w tym tygodniu.

Obowiązkowe szczepienia. Co na to premier? Ma się zastanowić Obowiązkowe szczepienia. Co na to premier? Ma się zastanowić Źródło: PAP, fot: LUONG THAI LINH
d1nh3ag

Propozycje Rady Medycznej - w tym m.in. głównego doradcy premiera profesora Andrzeja Horbana - sprowadzają się do tego, aby obowiązkiem szczepień objąć kilka kluczowych branż.

Po pierwsze - jak podaje RMF FM - ma to być służba zdrowia. Chodzi nie tylko o lekarzy czy pielęgniarki, ale również o osoby pracujące na recepcji, o diagnostów, czy techników. Co do objęcia ich obowiązkiem szczepień ma panować w zasadzie zgoda.

RMF FM informuje, że na stole pojawił się też pomysł, aby zaszczepić musieli się także urzędnicy państwowi i samorządowi. Przynajmniej ci, którzy pracują z interesantami.

"Kto jest miękiszonem?". Minister z obozu Ziobry ostro o sporze z UE

Pojawiają się także głosy - jak czytamy - by obowiązkowe szczepienia objęły również pracowników gastronomii, kawiarni, czy restauracji.

d1nh3ag

Co na to premier Mateusz Morawiecki? Ma się zastanowić. Pierwsze decyzje mają zostać podjęte jeszcze w tym tygodniu - informuje RMF FM.

Koronawirus w Polsce. Rada Medyczna chce od rządu jasnego przekazu

- Naszym zdaniem po prostu trzeba to mówić jasno i wyraźnie, pokazując ewidentną korzyść. Ten, kto się zaszczepił i zaszczepi, nie będzie podlegał restrykcjom w trakcie ewentualnych kolejnych fal zakażeń - powiedziała w poniedziałek prof. Magdalena Marczyńska po spotkaniu z rządem.

- Kolejny raz przekazaliśmy także, że naszym zdaniem szczepienia powinny być obowiązkowe wśród medyków. Rozmawialiśmy też o innych zawodach, które wymagają bezpośredniego kontaktu z ludźmi, jak i włączeniu się pracodawców w wymaganie od pracowników poddania się szczepieniu - mówiła Marczyńska.

Z zestawienia opublikowanego w niedzielę na stronach rządowych wynika, że w Polsce wykonano dotąd 33 843 941 szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepione, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, są 17 040 924 osoby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1nh3ag
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nh3ag
Więcej tematów