Trwa ładowanie...
detf3fz

Obława na handlarzy dopalaczami. 17 osób zatrzymanych

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali kolejnych 17 osób podejrzanych o sprzedaż substancji psychotropowych na terenie województwa śląskiego. Łącznie w tej sprawie zarzuty usłyszą 72 osoby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
17 osób handlujących dopalaczami zatrzymali funkcjonariusze CBŚP
17 osób handlujących dopalaczami zatrzymali funkcjonariusze CBŚP (Policja.gov.pl)
detf3fz

Z ustaleń śledczych wynika, że pracownicy sklepów szkoleni byli przez członków grupy, w jaki sposób sprzedawać środki zastępcze, ale także jak postępować w przypadkach kontroli służb. Dopalacze były rozprowadzane za pośrednictwem sklepu internetowego oraz punktów stacjonarnych. Ustalono, że na terenie kraju w różnym czasie mogło ich być ponad 80.

Tym razem funkcjonariusze CBŚP uderzyli w śląski odłam szajki handlarzy. Podczas akcji policjanci zatrzymali 17 osób, przeszukali także kilkadziesiąt mieszkań i miejsc użytkowanych przez podejrzanych.

Śledztwo nadzoruje komórka ds. przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej w Łodzi. Podejrzanym przedstawiono zarzuty dot. sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób. W prowadzonym postępowaniu występuje już 72 podejrzanych, u których zabezpieczono na poczet przyszłych kar mienie na łączną kwotę ponad 8 mln zł.

detf3fz

CBŚP opublikowało film z zatrzymania

W ramach śledztwa policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu zabezpieczyli ponad 154 tys. opakowań substancji chemicznych m.in. o nazwach "Rozpałka do pieca koloru srebrnego", "Dodatek do piasku koloru srebrnego", "Figowy dym", "Odświeżacz do toalet o zapachu figowym", "Rzymskie medaliony Jupiter", "Ekstrakt rdzawy ogień", "Clinax", "Czereśniowy powiew", "Niebieski kryształ", "Zielony ogień", "Turkusowy brud", "Malinowy powiew", "Jaśminowy ogień" i wiele innych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

detf3fz

Podziel się opinią

Share

detf3fz

detf3fz
Więcej tematów