Trwa ładowanie...

Zatrucie dopalaczami w Trzebiatowie. 16 osób kupiło je u jednego dilera

Policja zatrzymała mężczyznę, który jest podejrzany o sprzedawanie dopalaczy w Trzebiatowie. Po ich zażyciu do szpitali trafiło 16 zatrutych nastolatków. Niektórzy z nich byli tak pobudzeni, że przypięto ich pasami do łóżek.

Share
Zatrucie dopalaczami w Trzebiatowie. 16 osób kupiło je u jednego dilera
Źródło: Agencja Gazeta
d1uwil1

- Jednoznacznie stwierdzono, po serii badań, zatrucie środkami psychotropowymi. Na tę chwilę trudno jest określić stan pacjentów jednoznacznie. Możemy powiedzieć o stanie raczej ciężkim – powiedział w rozmowie z portalem tvn24.pl Łukasz Szyntor, rzecznik szpitala w Gryficach.

Do tej placówki trafiło 7 osób, które na początku tygodnia zatruły się dopalaczami. – Nasza córka została około południa została przywieziona do szpitala w Gryficach. Była przytomna, wcześniej była u koleżanki. Tamta również trafiła do szpitala. Jesteśmy załamani i wstrząśnięci. Lekarze mówią, że córka jest w najlepszym stanie, ale z niektórymi jest bardzo źle - powiedział w rozmowie z portalem gryfice.info rodzic jednej z nastolatek.

d1uwil1

Pozostali zatruci trafili do szpitali w rejonie. Łącznie od poniedziałku do środy hospitalizowano 16 młodych osób. Do co najmniej jednego przypadku wezwano karetkę reanimacyjną. Nastolatkowie narzekali na duszności, wymiotowali.

Zobacz także: Podszedł i uderzył bez ostrzeżenia. Tak kończą internetowi hejterzy.

Zatrucie dopalaczami w Trzebiatowie. Diler za to odpowie

– Widok był przerażający, chłopak zaczął się wyginać w różne strony jakby był opętany, jego ciało przyjmowało przedziwne pozycje – stwierdził jeden z rozmówców. Niektórzy z nastolatków byli pobudzeni w takim stopniu, że zostali przypięci pasami do łóżek.

Policja złapała mężczyznę, którego podejrzewa o rozprowadzanie dopalaczy w Trzebiatowie. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób przez wprowadzenie do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji.

Źródło: gryfice.info, tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1uwil1

Podziel się opinią

Share
d1uwil1
d1uwil1
Więcej tematów