Trwa ładowanie...
14-02-2015 00:37

O. Tadeusz Rydzyk prosi o pieniądze dla TV Trwam

Mija rok od rozpoczęcia przez Telewizję Trwam emisji na multipleksie naziemnym. W wywiadzie udzielonym z tej okazji "Naszemu Dziennikowi" dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk apeluje o ofiarność słuchaczy.

O. Tadeusz Rydzyk prosi o pieniądze dla TV TrwamŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d3ipa0v

Redemptorysta powołuje się na badania Europejskiego Instytutu Studiów i Analiz, z których wynika, że Telewizję Trwam z różną częstotliwością ogląda przynajmniej 10,8 mln widzów powyżej 15. roku życia. Codziennie czyni to ponad 6,6 mln osób.

Utrzymanie Radia Maryja i Telewizji Trwam kosztuje miesięcznie ponad 2,5 mln zł - podaje Rydzyk. Tymczasem w ostatnich miesiącach znacznie spadła ilość ofiar, od których zależy dalszy byt obu mediów.

- My nie otrzymujemy reklam od biznesu, bo ten wiadomo w czyim jest ręku i pompuje pieniądze do swoich - uskarża się rozmówca gazety. I apeluje: "wypal jedną paczkę papierosów mniej i daj na Telewizję, na Radio...Dzięki Tobie je utrzymamy, a Ty umartwiając się, będziesz miał podwójną zasługę".

Zapytany, jak postrzega rolę katolickich mediów i dziennikarzy w coraz bardziej komplikującej się sytuacji na świecie, o. Rydzyk odpowiada: "W trudnych chwilach zawsze zadaję sobie pytanie: 'A co by zrobił Pan Jezus na moim miejscu'. To pomaga".

d3ipa0v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ipa0v
Więcej tematów