Nasz DziennikIARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pomoc
13-02-2015 (00:37)

O. Tadeusz Rydzyk prosi o pieniądze dla TV Trwam

Mija rok od rozpoczęcia przez Telewizję Trwam emisji na multipleksie naziemnym. W wywiadzie udzielonym z tej okazji "Naszemu Dziennikowi" dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk apeluje o ofiarność słuchaczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sympatycy Telewizji Trwam
Sympatycy Telewizji Trwam (WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)

Redemptorysta powołuje się na badania Europejskiego Instytutu Studiów i Analiz, z których wynika, że Telewizję Trwam z różną częstotliwością ogląda przynajmniej 10,8 mln widzów powyżej 15. roku życia. Codziennie czyni to ponad 6,6 mln osób.

Utrzymanie Radia Maryja i Telewizji Trwam kosztuje miesięcznie ponad 2,5 mln zł - podaje Rydzyk. Tymczasem w ostatnich miesiącach znacznie spadła ilość ofiar, od których zależy dalszy byt obu mediów.

- My nie otrzymujemy reklam od biznesu, bo ten wiadomo w czyim jest ręku i pompuje pieniądze do swoich - uskarża się rozmówca gazety. I apeluje: "wypal jedną paczkę papierosów mniej i daj na Telewizję, na Radio...Dzięki Tobie je utrzymamy, a Ty umartwiając się, będziesz miał podwójną zasługę".

Zapytany, jak postrzega rolę katolickich mediów i dziennikarzy w coraz bardziej komplikującej się sytuacji na świecie, o. Rydzyk odpowiada: "W trudnych chwilach zawsze zadaję sobie pytanie: 'A co by zrobił Pan Jezus na moim miejscu'. To pomaga".

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.