Trwa ładowanie...

O. Tadeusz Rydzyk jak Popiełuszko? "Tak robił Hitler, tak robił Stalin"

W czwartek w Sądzie Rejonowym Warszawa-Wola odbędzie się rozprawa ws. Fundacji "Lux Veritatis" założonej przez o. Tadeusza Rydzyka. Organizacja Watchdog Polska domaga się ujawnienia dokładnych kwot dotacji rządowych dla redemptorysty. - To jest podobne do działania Lenina - powiedział dyrektor Radia Maryja, porównując się do zamordowanego przez SB ks. Jerzego Popiełuszki.

Share
O. Tadeusz Rydzyk jak Popiełuszko? "Tak robił Hitler, tak robił Stalin"
O. Tadeusz Rydzyk jak Popiełuszko? "Tak robił Hitler, tak robił Stalin"Źródło: Getty Images
dlg5nk4

Na najbliższy czwartek zaplanowano kolejną rozprawę, na której stanie ojciec Tadeusz Rydzyk. Chodzi o proces karny ws. stworzonej przez niego fundacji "Lux Veritatis", która to od października 2015 r. do czerwca 2016 r. otrzymała od państwa 1 391 147 zł. Organizacja Watchdog Polska chce, aby opublikowała one pełne kwoty dotacji z pozostałych lat.

Toczącą się sprawę skomentował sam dyrektor Radia Maryja. W wywiadzie dla "Naszego Dziennika" stwierdził, że "obserwując to, co się dzieje, można przypuszczać, że chodzi o zniszczenie nas".

dlg5nk4

"Watchdog Polska to organizacja pozarządowa. Ale czy ma ona prawo nas kontrolować? Czy to jest zgodne z Konstytucją RP? To bardzo poważny wątek. Przez kogo opłacana jest Watchdog Polska? Jak dowiaduję się, jest to organizacja, którą wspomagają fundacje George’a Sorosa, wielkiego finansisty" - powiedział duchowny.

Zobacz też: Ogromne dotacje dla Tadeusza Rydzyka. Katarzyna Lubnauer komentuje

Ojciec Rydzyk pod lupą sądu. Redemptorysta porównuje się do Popiełuszki

W rozmowie Tadeusz Rydzyk podkreślił, że założona przez niego fundacja od dłuższego czasu zmaga się z atakami, które mają na celu odebrać jej dobre imię. "Tak robił Hitler, tak robił Stalin, tak robili w Hiszpanii, w Meksyku. Tak było z ks. Jerzym Popiełuszko - odbierano mu dobre imię, linczowano go w mediach, a później zamordowano.

dlg5nk4

"To jest podobne do działania Lenina. Lenin, jak widział, że powstała jakaś grupa opozycyjna, polecał tworzyć wiele takich grup w różnych miejscach, ale to były jego organizacje, które stwarzały pozory, że są opozycyjne. W rzeczywistości wyłapywały opozycjonistów, żeby ich zneutralizować. To samo dzieje się wobec Radia Maryja i Telewizji Trwam" - ocenił dyrektor toruńskiej rozgłośni.

Fundacja "Lux Veritatis" o sprawie o. Rydzyka: chcą nam zamknąć usta

Do wniosku Watchdog Polska odniosła się niedawno dyrektor finansowa Fundacji "Lux Veritatis". - Jestem pewna, że nie chodzi o jakąś informację publiczną, o której mówi Watchdog, ale tak naprawdę o zamknięcie ust Fundacji "Lux Veritatis", Radiu Maryja i Telewizji Trwam - mówiła na antenie Radia Maryja Lidia Kochanowicz-Mańk.

Komentując akt oskarżenia, dodała, że "Lux Veritatis" wykonała prawidłowo wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego. - Fundacja doręczyła wymaganą decyzję administracyjną (o kwotach rządowych dotacji - red.), choć nie do ustanowionego w sprawie pełnomocnika, tylko do siedziby stowarzyszenia. Z kolei prywatny akt oskarżenia dotyczy nieudostępnienia informacji publicznej na temat wydatkowania środków publicznych Fundacji - oznajmia Kochanowicz-Mańk.

Źródło: "Nasz Dziennik"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dlg5nk4

Podziel się opinią

Share
dlg5nk4
dlg5nk4
Więcej tematów