Trwa ładowanie...

O. Rydzyk rozpoczął przygotowania do 30. urodzin Radia Maryja. Jubileusz w grudniu

Ojciec Tadeusz Rydzyk w sobotę rozpoczął przygotowania do 30. urodzin Radia Maryja. Jubileusz toruńskiej rozgłośni odbędzie się w grudniu. Jednak już w marcu słynny zakonnik rozpoczął "dziewięciomiesięczną nowenną dziękczynną za Radio Maryja".
Share
Ojciec Tadeusz Rydzyk przygotowuje się do urodzin Radia Maryja
Ojciec Tadeusz Rydzyk przygotowuje się do urodzin Radia Maryja Źródło: East News, Fot: ALEX MARCINKOWSKI
dthle7g

Radio Maryja zostało założone 8 grudnia 1992 roku w Toruniu przez ojca Tadeusza Rydzyka oraz zakonników ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela.

W tym roku wypada więc okrągły jubileusz. W grudniu Radio Maryja skończy dokładnie 30 lat. W związku z tym od marca ruszyły przygotowania do wielkiego świętowania.

Ojciec Rydzyk przygotowuje się do 30. urodzin Radia Maryja

Ojciec Rydzyk w sobotę 6 marca rozpoczął przygotowania do 30. urodzin Radia Maryja. Wcześniej rozgłośnia zapowiadała, że "duchowne przygotowania" będą się odbywać w każdą pierwszą sobotę miesiąca. W nabożeństwach będzie przewodniczył ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk.

dthle7g

Toruńska rozgłośnia dodała, że "dziewięciomiesięczna nowenna" ma być "szczególnym darem wdzięczności Maryi za posługę ewangelizacyjną tej rozgłośni".

6 marca odbyła się pierwsza nowenna. Uczestniczył w niej zapowiedziany wcześniej ojciec Rydzyk.

- Dziękujemy Ci za te 30 lat, za natchnienie, by podjąć się tego dzieła, które wydawało się wtedy niewyobrażalne, niemożliwe, żeby przekroczyć próg nadziei. Wbrew wszelkiej nadziei powstało, bo Ty działałaś i działasz przez ludzi, przez swoje dzieci - cytuje słowa wypowiedziane przez o. Rydzyka w trakcie nowenny portal radiomaryja.pl.

Ostatnio krytycznie o ojcu Rydzyku wypowiedział się Leszek Miller. Były premier przekazał, że dyrektor rozgłośni jest "biznesmenem udającym zakonnika".

dthle7g

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Prognozy epidemiczne z Torunia? Komentarz ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dthle7g

Podziel się opinią

Share
dthle7g
dthle7g
Więcej tematów