Trwa ładowanie...
d62n5f9

O. Dawidowski: kiedy Żyd przyjeżdża do Polski, przyjeżdża na cmentarz

Członek Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem KEP twierdzi, że nowelizacja ustawy o IPN była zbędna i może trwale pogorszyć relacje polsko-żydowskie. O. Dawidowski ubolewa również nad tym, że politycy nie skonsultowali zmian w ustawie z organizacjami społecznymi oraz duchownymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O. Dawidowski podkreśla, że Holokaust wciąż jest bardzo bolesnym tematem dla Żydów
O. Dawidowski podkreśla, że Holokaust wciąż jest bardzo bolesnym tematem dla Żydów (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d62n5f9

- Myślę, że nowelizacja ustawy o IPN była niepotrzebna, podobnie jak narodowe „napinanie muskułów” w tej sprawie. Nie możemy nagle „wysadzić w powietrze” 50 lat doświadczeń na polu dialogu Polski i Izraela - powiedział augustianin na antenie Radia Plus.

O. Wojciech Dawidowski stwierdził również, że nowelizacja ustawy została wprowadzona pochopnie i bez konsultacji społecznych.

- Przed podjęciem decyzji politycy powinni zapytać o zdanie organizacji społecznych i duchownych obu wyznań. Politycy kierują się emocjami i traktują się jak konkurentów, a nie osoby. Nie zaprasza się też członków organizacji ds. dialogu polsko-izraelskiego. To wielki błąd - ocenił.

d62n5f9

Zobacz także: Mateusz Morawiecki o "żydowskich sprawcach". Przełamał tabu czy wyszedł na antysemitę?

Członek Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem KEP zaapelował o zrozumienie dla Żydów, którzy wciąż pamiętają o Holokauście.

- W tożsamości Żydów rozsianych po całym świecie jest zapisana wielka krzywda, której doświadczyli podczas Holokaustu. Trzeba pamiętać, że kiedy Żyd przyjeżdża do Polski, przyjeżdża na cmentarz - podkreślił.

O. Dawidowski dodał, że według jego oceny Kościół powinien zabrać głos w debacie na temat ustawy o IPN i być może niebawem to uczyni.

Źródło: Radio Plus

d62n5f9

Podziel się opinią

Share
d62n5f9
d62n5f9
Więcej tematów