Trwa ładowanie...
d2qv0wb

"NYT": FBI bada podsłuchane rozmowy między doradcami Trumpa a Rosją

FBI, CIA i inne amerykańskie agendy rządowe badają zapisy podsłuchanych rozmów oraz powiązania biznesowe między współpracownikami prezydenta elekta USA Donalda Trumpa i władzami Rosji - informuje "New York Times".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"NYT": FBI bada podsłuchane rozmowy między doradcami Trumpa a Rosją
(Fotolia, Fot: irinabal18)
d2qv0wb

Śledztwo dotyczy co najmniej trzech doradców Trumpa z kampanii wyborczej i ich możliwych powiązań z władzami Rosji.

Chodzi o byłego szefa kampanii Paula Manaforta, biznesmena i byłego doradcę ds. polityki zagranicznej Cartera Page'a oraz republikańskiego lobbystę i konsultanta politycznego Rogera Stone'a.

Nie wiadomo, czy podsłuchy mają związek z kampanią Trumpa przed wyborami prezydenckimi w listopadzie 2016 roku czy z samym Trumpem, a także czy wszczęte śledztwo jest powiązane z dochodzeniem w sprawie cyberataków na instytucje Partii Demokratycznej i innych prób zakłócenia wyborów. Niejasne jest również, którzy przedstawiciele rosyjskich władz zostali objęci śledztwem i jakie rozmowy zostały podsłuchane.

"NYT" podkreśla, że dochodzenie prowadzone wobec osób z otoczenia Trumpa nie ma związku z notatkami byłego funkcjonariusza brytyjskiego wywiadu o rzekomych kompromitujących prezydenta elekta materiałach będących w posiadaniu rosyjskich służb.

Śledztwem kieruje FBI przy wsparciu Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), CIA i departamentu ministerstwa finansów ds. przestępstw finansowych.

d2qv0wb

Podziel się opinią

Share
d2qv0wb
d2qv0wb
Więcej tematów