Trwa ładowanie...
d3lhwxi

Nożownik z Tczewa zatrzymany. Mężczyzna atakował cztery osoby

Policjanci z Tczewa (woj. pomorskie) zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który od listopada 2014 atakował mieszkańców miasta za pomocą noża kuchennego. Sprawca przyznał się do zarzucanych czynów. Zostanie skierowany na badania psychiatryczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nożownik z Tczewa zatrzymany. Mężczyzna atakował cztery osoby
(WP, Fot: Tomasz Gdaniec)
d3lhwxi

22-latek zaatakował po raz pierwszy na początku listopada. Krótko po 21.00 napastnik podszedł do 17-letniej tczewianki i próbował wyrwać jej torebkę. Dziewczyna jednak stawiała opór. Wówczas wyciągnął nóż. Zadał kobiecie kilka ran ciętych w okolicach kończyn górnych, klatki piersiowej, szyi i twarzy. Dziewczyna w poważnym stanie trafiła do szpitala. Obecnie nic je nie zagraża. Kolejna próba popełnienia przestępstwa miała miejsce trzy tygodnie później. Napastnik wszedł do sklepu i wymachując nożem zażądał pieniędzy. Po otrzymaniu 280 zł uciekł

Nożownik uaktywnił się ostatni raz w ubiegłym tygodniu. Najpierw próbował okraść sklep. Jednak został spłoszony przez mężczyzn, znajdujących się na zapleczu. Wystraszony 22-latek uciekł z miejsca zdarzenia, a kilka chwil później zaatakował ponownie. Tym razem za cel wybrał sobie 70-latka Zażądał od emeryta wydania wszystkich pieniędzy. Gdy ten odmówił, dźgnął go nożem w brzuch po czym uciekł.

- Ledwo zdążyłem zasłonić się torbą. Doczołgałem się kawałek dalej. Tam siedzieli chłopacy, krzyknąłem, żeby zadzwonili na 112. Pomoc przyszła na czas – mówi ofiara napadu.

d3lhwxi

Karetka przewiozła go natychmiast do tczewskiego szpitala, gdzie został natychmiast poddany operacji. Mężczyzna szybko dochodził do zdrowia. W niedzielę został przesłuchany przez policję. Funkcjonariuszom udało się uzyskać dokładny rysopis napastnika. Pozwoliło to na zawężenie kręgu podejrzanych i wytypowanie sprawcy. Szkoda, że trwało to ponad cztery miesiące.

- Zaraz po pierwszej napaści powołano specjalną grupę dochodzeniową, której celem było zatrzymanie przestępcy. Funkcjonariusze nie mieli się na czym oprzeć, brakowało konkretów. Trudno też, aby na każdym rogu stał policjant – informuje Wirtualną Polskę st. asp. Dawid Krajewski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Niestety o samym sprawcy wiadomo bardzo niewiele. „Nożownikiem” okazał się być 22-letni Jakub S., mieszkaniec Tczewa. W czasie przesłuchanie twierdził, że zbrodni dopuścił się z pobudek materialnych, mimo tego, że przez cały czas pracował w gastronomii. Nie był wcześniej karany.

Sprawca swobodnie i precyzyjnie opisał wszystkie ataki, których dokonał. W związku z charakterem oraz ilością popełnionych zbrodni, sąd zdecydował o umieszczeniu go w areszcie tymczasowym. Zostanie on również wysłany na badania psychiatryczne, które pozwolą określić jego stan. „Nożownikowi” za popełnione przestępstwa grozi kara dożywotniego więzienia.

d3lhwxi

Podziel się opinią

Share
d3lhwxi
d3lhwxi
Więcej tematów