Trwa ładowanie...

Nowy trop w sprawie zaginionego Piotra Kijanki. Policja wykorzysta psy tropiące

Policja sprawdza kolejny wątek odnośnie wydarzeń, które miały miejsce w Krakowie, w nocy z 6 na 7 stycznia. Piotr Kijanka nie wrócił do domu po tym, jak w jednym z lokali świętował urodziny swojej żony. Śledczy analizują teraz trop, który podsunął jeden ze świadków. Dotyczy ostatniego miejsca pobytu 34-latka.

Share
Nowy trop w sprawie zaginionego Piotra Kijanki. Policja wykorzysta psy tropiące
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Jakub Wlodek
d3oc7af

Mężczyzna wracał z lokalu, gdzie świętował urodziny żony razem z przyjaciółmi. Nie dotarł jednak do swojego mieszkania. Jeden ze świadków wskazał miejsce, w którym ostatni raz widział Piotra Kijankę. To okolice mostu Kotlarskiego.

W poniedziałek policja wraz ze strażą pożarną rozpoczęła poszukiwania w tamtym rejonie. Przeczesywane jest koryto Wisły. Nad miejscem działań lata policyjny dron.

W akcji pomagają, specjalnie ściągnięte z Niemiec na tę okazję, psy tropiące. Są w stanie wyczuć zapach nawet po kilkunastu dniach.

d3oc7af

Miejsce pobytu 34-latka zostało potwierdzone przez kolejnych świadków. Dodatkowo Piotr Kijanka został również nagrany na monitoringu jednej z osiedlowych kamer - informuje gazetakrakowska.pl. Kamera zarejestrowała mężczyznę w nocy z 6 na 7 stycznia, w okolicy mostu Kotlarskiego oraz Galerii Kazimierz.

- Poszukiwania mogą trwać nawet kilka dni. Strażacy pływają po Wiśle z sonarem, jeśli coś znajdą to do akcji wkroczą płetwonurkowie - powiedział Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

Zobacz również: Policja poszukuje zaginionego Piotra Kijankę

Policja opublikowała rysopis Piotra Kijanki. Ma szczupłą budowę ciała, ok. 170 cm wzrostu i 78 kg wagi. Ma ciemne oczy oraz proste, krótkie ciemne włosy oraz brodę.

W dniu zaginięcia mężczyzna ubrany był w jasno-różową koszulę w ciemniejsze kropki, beżowe spodnie, jasnobrązowe buty oraz ciemnozieloną kurtkę.

Ktokolwiek posiada informacje o zaginionym proszony jest o kontakt z Komendą Policji w Krakowie pod jednym z numerów telefonu: 12 61 51 205, 12 61 52 908 lub 517 965 106.

Źródło: Gazetakrakowska.pl/WP.

d3oc7af

Podziel się opinią

Share
d3oc7af
d3oc7af
Więcej tematów