Trwa ładowanie...

Nowy sondaż. Złe wieści dla PiS. "Kto ma więcej racji?"

Prawo i Sprawiedliwość zajmuje pierwsze miejsce w sondażu partyjnym, ale przewaga nad Polską 2050 jest coraz mniejsza. Polaków zapytano także o to, kto ma rację w sporze politycznym.
Share
Nowy sondaż. Złe wieści dla PiS. "Kto ma więcej racji?"
Nowy sondaż. Złe wieści dla PiS. "Kto ma więcej racji?"Źródło: Getty Images
d3ah4lf

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ostatnią niedzielę, to wygrałoby je PiS z poparciem 28 proc. - wynika z sondażu Kantar dla tygodnika "Polityka". Na drugim miejscu znalazłaby się Polska 2050 Szymona Hołowni z 25 proc. poparciem, a na trzecim Koalicja Obywatelska z 17 proc. głosów.

Chęć głosowania na Lewicę zadeklarowało 10 proc. badanych, a na Konfederację 8 proc. Poniżej progu z 2 proc. poparcia znalazła się PSL-Koalicja Polska.

8 proc. ankietowanych stwierdziło, że nie wie, na kogo by zagłosowało, a 2 proc. wskazało inny komitet wyborczy.

d3ah4lf

Zobacz też: Burza po słowach Stanisława Karczewskiego. Radosław Fogiel reaguje

Uczestników sondażu Kantar dla tygodnika "Polityka" zapytano też, komu"w trwającym od lat w Polsce konflikcie politycznym przyznają więcej racji". Na opozycję wskazało 39 proc. ankietowanych, na obóz PiS 26 proc., a 35 proc. wybrało odpowiedź: "trudno powiedzieć".

Nowy sondaż. Dwie tury wyborów prezydenckich

Ankietowali pytani byli też o pytani o to, na kogo zagłosowaliby, gdyby teraz miały odbyć się wybory prezydenckie, a kandydowały te same osoby, co ostatnio.

d3ah4lf

W pierwszej turze ponownie wygrałby prezydent Andrzej Duda (25 proc. głosów), przed Rafałem Trzaskowskim (20 proc.), Szymonem Hołownią (15 proc.), Krzysztofem Bosakiem (5 proc.), Robertem Biedroniem (4 proc.) oraz Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem (2 proc. głosów).

Drugą turę wygrałby z kolei Rafał Trzaskowski z 37-procentowym poparciem, przy 32 proc. głosów na Andrzeja Dudę - wynika z badania dla "Polityki".

Sondaż przeprowadzono 19 marca 2021 r. metodą CATI na reprezentatywnej próbie 100 dorosłych Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ah4lf

Podziel się opinią

Share
d3ah4lf
d3ah4lf
Więcej tematów