Trwa ładowanie...

Nowy sondaż. PiS traci poparcie

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, zwyciężyłoby je Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosław Kaczyńskiego zanotowała jednak spadek poparcia. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, nieznacznie wyprzedzając Polskę 2050 Szymona Hołowni - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu.
Share
Nowy sondaż. PiS traci poparcie
Nowy sondaż. PiS traci poparcieŹródło: Getty Images, Fot: NurPhoto
d1b2o8q

Niezmiennie pierwsze miejsce, jeśli chodzi o poparcie wśród wyborców, zajmuje PiS. W najnowszym sondażu partia rządząca uzyskała 31 proc. głosów (spadek o 1,9 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem). Za ugrupowaniem prezesa Jarosława Kaczyńskiego z poparciem 17,3 proc. uplasowała się KO (spadek o 0,9 pkt proc.).

Podium zamyka dobrze prezentująca się w ostatnich miesiącach w badaniach opinii Polska 2050 Szymona Hołowni - głosować chce na nią 17,2 proc. respondentów (spadek o 0,1 pkt proc.).

Do Sejmu weszłaby również Lewica - 9,1 proc. (spadek o 1 pkt proc.), Konfederacja - 7,3 proc. (wzrost o 2,3 pkt proc.) oraz PSL-Koalicja Polska - 5 proc. (spadek o 0,9 pkt proc.). 13,1 proc. badanych nie wskazało żadnej partii.

d1b2o8q

W sytuacji, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, chęć wzięcia w nich udziału deklaruje 50,1 proc. ankietowanych. Niechętnych do głosowania jest 49,3 proc. respondentów. Badanie przeprowadzono metodą (CATI).

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Zmiany w rejestracji na szczepienia? Michał Dworczyk wyjaśnia

Źródło: onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1b2o8q

Podziel się opinią

Share
d1b2o8q
d1b2o8q
Więcej tematów