Trwa ładowanie...

Nowy sondaż. PiS prowadzi, ale rośnie liczba niezdecydowanych

Według najnowszego sondażu Kantar, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Gorzej wypadły Platforma Obywatelska i Polska 2050 Szymona Hołowni. W Sejmie łącznie znalazłoby się pięć partii politycznych.

Share
Sondaż uwzględnia, że PiS ponownie wystartuje w koalicji z Solidarną Polską i Porozumieniem Jarosława GowinaSondaż uwzględnia, że PiS ponownie wystartuje w koalicji z Solidarną Polską i Porozumieniem Jarosława GowinaŹródło: EASTNEWS, fot: EASTNEWS
d4ciijc

Według najnowszego sondażu Kantar wykonanego na początku lutego, wybory wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość. W tym badaniu obóz władzy otrzymuje 31 proc. poparcia. Pracownia zdecydowała się jednak uwzględnić w ten sposób głosy oddane tak na PiS, jak i na jego obecnych koalicjantów, a więc Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry oraz Porozumienie Jarosława Gowina. Biorąc pod uwagę walkę o władzę, która właśnie rozgrywa się w ugrupowaniu tego ostatniego, scenariusz, w którym Gowin ponownie znalazłby się na wspólnych listach wyborczych z PiS, jest podawany w wątpliwość.

Na kolejnych pozycjach uplasowały się Koalicja Obywatelska (18 proc.) (w skład której poza Platformą Obywatelską wchodzą Zieloni, Nowoczesna i Inicjatywa Polska) oraz Polska 2050 Szymona Hołowni (15 proc.). Do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica (SLD, Wiosna i Razem) z 7 proc. poparcia oraz Konfederacja, mogąca liczyć na 6 proc. głosów wyborców.

Zarówno PSL-Koalicja Polska, jak i Kukik'15 znalazłyby się poza Sejmem z odpowiednio 4 i 2 proc. poparcia. Sondaż nie uwzględniał AgroUnii, która w różnych sondażach od grudnia 2020 roku zyskuje od 2 do 3 proc. poparcia.

d4ciijc

Rośnie liczba wyborców niezdecydowanych. Według sondażu Kantaru jest ich aż 17 proc.

Badanie Kantar przeprowadzono w dniach 5-10 lutego 2021 r. na reprezentatywnej próbie 983 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Sondaż wykonano techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

Ważny sondaż dla opozycji. Władysław Kosiniak-Kamysz komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4ciijc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ciijc
d4ciijc
Więcej tematów