ycipk-4ct2xj

Nowy Sącz. Jezuita zastrzelił się na dziedzińcu klasztoru

Do dramatycznych scen doszło w poniedziałek po południu na terenie klasztoru jezuitów w Nowym Sączu. Jak ustaliła Wirtualna Polska, ojciec Piotr Matejski popełnił tam samobójstwo. – Został znaleziony z raną postrzałową – mówi nam Jarosław Łukacz, Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Nowy Sącz, klasztor jezuitów
Nowy Sącz, klasztor jezuitów (Forum)
ycipk-4ct2xj

Jezuici wydali jedynie komunikat, że ojciec Piotr Matejski "odszedł w tragicznych okolicznościach". Prokuratura w Nowym Sączu wstępnie zakłada, że doszło do samobójstwa. – Ze wstępnych informacji wynika, że duchowny został znaleziony w rejonie dziedzińca z raną postrzałową. Wszystko zmierza w kierunku tego, że sam odebrał sobie życie – mówi prok. Łukacz.

Jak udało nam się ustalić, duchowny posiadał broń. Potwierdza to policja.We wtorek rano prowincjał jezuitów wydał oświadczenie: "Wczoraj wczesnym popołudniem odebrał sobie życie o. Piotr Matejski, na stałe pracujący w szkole i parafii w Nowym Sączu przy ul. Ks. Skargi. Ta tragiczna wiadomość jest dla nas wszystkich zaskoczeniem. Przyjęliśmy ją z niedowierzaniem, a nawet z przerażeniem. Wiemy, że jeśli ktokolwiek decyduje się na taki krok, robi to w rozpaczy, nie mogąc poradzić sobie z wewnętrznym bólem lub lękiem. Tymczasem nikt z nas, którzy znaliśmy o. Piotra i którzy z Nim się przyjaźniliśmy, nie podejrzewał, że przeżywa tego typu dramat wewnętrzny".

"Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie powiedzieć nic na temat powodów i motywów jego czynu. Trwa postępowanie wyjaśniające prowadzone przez policję, a my musimy poczekać na jego rezultaty. Ten dramat jest udziałem nas wszystkich, dlatego proszę, wspierajmy się nawzajem życzliwością i modlitwą, oddając Bogu wszystko to, co dla nas jest niezrozumiałe i co nas zasmuca. Prośmy też, aby miłosierny Pan, który zna ludzkie serca, przyjął do siebie o. Piotra" - pisze Jakub Kołacz, prowincjał jezuitów.

ycipk-4ct2xj

O. Piotr Matejski miał 51 lat, w 1987 roku wstąpił do Towarzystwa Jezusowego gdzie w 2000 roku przyjął święcenia kapłańskie. Przez ostatnie lata uczył historii w Jezuickim Centrum Edukacji w Nowym Sączu oraz posługiwał przy tamtejszej parafii św. Ducha.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Urodziny Kaczyńskiego. Minister wskazał, co byłoby dla niego idealnym prezentem

ycipk-4ct2xj
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące

ycipk-4ct2xj

ycipk-4ct2xj
ycipk-4ct2xj