Trwa ładowanie...

Nowy pomysł Ojca Dyrektora. Skąd wziąć na to pieniądze?

Jeszcze nie przebrzmiały echa po otwarciu przez o.Tadeusza Rydzyka kawiarni zlokalizowanej tuż przy Kościele Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, a już zaczyna być głośno o nowym pomyśle toruńskiego redemptorysty. Na antenie Radia Maryja pojawiają się podziękowania dla słuchaczy za składane ofiary, ale też nowe, częstsze apele o nowe datki. Na co tym razem potrzebuje pieniędzy charyzmatyczny duchowny?
Share
Ojciec Tadeusz Rydzyk
Ojciec Tadeusz RydzykŹródło: PAP, Fot: Tytus Żmijewski
d55kdf3

O nowym pomyśle zakonnika już rozpisują się lokalne media. Tuż obok kawiarni, która ostatnio została oddana do użytku pielgrzymom odwiedzającym toruńskie sanktuarium, miałaby powstać sala kinowo-teatralna.

Czy ojciec dyrektor planuje wyświetlać w niej filmy dokumentalne o swoich powstałych już dziełach, czy też filmy patriotyczne krzewiące ducha polskości w narodzie? Tego na razie nikt nie chce zdradzić.

Całkiem możliwe, że pole do popisu przed pielgrzymami mieliby młodzi adepci sztuki teatralnej, czyli studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej (szkoły założonej przez o.Tadeusza Rydzyka) zrzeszeni w studenckim teatrze "Dobry wieczór". Teatr prowadzi jeden z wykładowców uczelni i jednocześnie współpracownik ojca dyrektora, o. Dariusz Drążek - również redemptorysta.

Kiedy miałby powstać nowy budynek? Tego oficjalnie nie wiadomo. Inwestycja jednak nie będzie tania, jeśli ma zostać wykończona w podobnym stylu i na podobnym poziomie co świeżo otwarta kawiarnia - a tam nie brakuje przepychu i wszechobecnego marmuru.

d55kdf3

Podziel się opinią

Share
d55kdf3
d55kdf3
Więcej tematów