Trwa ładowanie...
d4j5n7n

Nowy podręcznik od geografii, a w nim fragment o imigrantach. Politycy oburzeni

- Osiedlanie się w Polsce ludności o innej religii i kulturze może w przyszłości doprowadzić do napięć obserwowanych obecnie w wielu krajach Europy - to tekst z podręcznika do geografii dla 7 klasy. Zdjęcie fragmentu pojawiło się w mediach społecznościowych i uaktywniło polityków. Tym razem emocje studzą ci, którzy zazwyczaj je podgrzewają, czyli internauci. Nie widzą w sprawie niczego, co mogłoby oburzać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy podręcznik od geografii, a w nim fragment o imigrantach. Politycy oburzeni
(Shutterstock.com)
d4j5n7n

Zdjęcie fragmentu z podręcznika o możliwym zagrożeniu ze strony imigrantów wzbudziło zainteresowanie polityków. Wpis udostępniła m.in. posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska.

Na komentarz zdecydował się m.in. eurodeputowany Michał Boni. - No proszę, nie ma jak indoktrynacja na geografii - napisał.

Do sprawy odniósł się też Bartosz Arłukowicz. - Uczcie się dzieci! "Ludzie o innej kulturze i religii wywołują napięcia". Dokładnie po to likwidowano gimnazja - stwierdził.

Zobacz też: Protest przeciwko reformie edukacji

Internauci temperują zdenerwowanych

d4j5n7n

Użytkownicy Twittera spoza sceny politycznej też chętnie komentowali sprawę. Niektórzy wyrażali niezadowolenie ze skutków reformy oświaty, wprowadzonej przez obecny rząd.

Jednak dla znacznej części internautów sprawa nie stanowi problemu. Dlaczego? Ich zdaniem fragment z podręcznika nie jest zmanipulowany, ale oddaje rzeczywistość.

d4j5n7n

- Proszę o pokazanie przykładu, gdzie mniejszość narodowa odrębna kulturowo od tubylców nie weszła z nimi w konflikty w perspektywie pięciu pokoleń - zwracają uwagę.

Źródło: Twitter/WP

d4j5n7n

Podziel się opinią

Share

d4j5n7n

d4j5n7n
Więcej tematów