Trwa ładowanie...
d22hq6d
d22hq6d
hd

Nowy kanał od Zonemedia w HD

Spółka Zonemedia zaoferowała w Polsce nowy kanał tematyczny Voom HD, którego jest dystrybutorem. Być może niebawem firma wprowadzi na nasz rynek kolejne stacje.
Share
d22hq6d

Kanału Voom HD na razie nie mogą oglądać jednak polscy widzowie, bo nie został jeszcze wprowadzony do sieci kablowych ani platform cyfrowych.

- W tej chwili prowadzimy rozmowy z kilkoma operatorami i jesteśmy przekonani, że w ciągu kilku miesięcy będą podpisane pierwsze kontrakty - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Agnieszka Somerville, Regional Director CEE & General Manager Zonemedia Poland.

Stacja Voom HD jest produkowana przez amerykańską firmę Voom HD Networks. Programy są nagrywane w wysokiej rozdzielczości 1080i. W USA Voom HD Networks jest właścicielem 6 kanałów tematycznych m.in. sportowego, muzycznego, filmowego oraz lifestylowego.

d22hq6d

Natomiast Voom HD w Polsce to tzw. 'showcase' najlepszych produkcji Voom Networks. W ofercie programowej stacji znajdują się pozycje prezentujące szeroką gamę zagadnień z różnych dziedzin życia. W ramówce są m.in.: relacje z niesamowitych przygód, programy podróżnicze i reportaże ze świata mody. Ponadto miłośnicy sztuki mają możliwość obejrzenia spektaklu, czy dzieła w najwyższej rozdzielczości.

Niewykluczone, że poza Voom HD Zonemedia wprowadzi do Polski także jeszcze jeden bądź nawet dwa kolejne kanały ze swojego własnego portofilio. Chodzi o stacje Zone Horror i Zone Fantasy. O takich planach mówił nam w kwietniu Chris Wroński, prezes Zonemedia.

Agnieszka Somerville podkreśla, że spółka na razie analizuje business plan oraz stan rynku. - Ostateczna decyzja dotycząca wprowadzenia kolejnego kanału z Grupy Zonemedia do Polski zależy od czynników ekonomiczno-marketingowych i zostanie podjęta po dogłębnym przeanalizowaniu sytuacji - wyjaśnia nam.

Zone Horror to stacja poświęcona filmom grozy. Emituje także seriale o tej tematyce. Obecnie dostępna jest w Wielkiej Brytanii, Holandii i Belgii.

d22hq6d

Z kolei Zone Fantasy jest kanałem, który w pewnym sensie uzupełnia ofertę Zone Horror. W ramówce znajdują się seriale przygodowe oraz z gatunku science fiction, natomiast wieczorami emitowane są również horrory i thrillery. Zone Fantasy oglądać mogą jedynie widzowie we Włoszech.

Obecnie Grupa Zonemedia nadaje w Polsce pięć kanałów tematycznych: Zone Romantica, Zone Europa, Zone Club, Zone Reality oraz Extreme Sports Channel.

d22hq6d

Podziel się opinią

Share
d22hq6d
d22hq6d
Więcej tematów