Trwa ładowanie...
d2cb34k

Nowy Jork: kadencja Giulianiego nie będzie przedłużona

Najważniejsi przedstawiciele władz stanu Nowy Jork bardzo poważnie rozważali możliwość odłożenia listopadowych wyborów. Chcieli w ten sposób przedłużyć o kilka miesięcy kadencję burmistrza Giulianiego. Okazało się to jednak niemożliwe.

d2cb34k
d2cb34k

W związku z niesłychanie efektywnym zarządzaniem Nowym Jorkiem w chwilach największego zagrożenia wielu mieszkańców zaczęło domagać się przedłużenia kadencji burmistrza. Jak się okazuje, nie jest to możliwe z kilku względów.

Władze nie chcą, aby atak terrorystyczny wpłynął w jakikolwiek sposób na działanie amerykańskiej demokracji. Według jej prawideł wybory mają odbywać się w pierwszy wtorek listopada każdego roku. I tak też będzie obecnie.

Władze stanu Nowy Jork chciałaby także uniknąć walk politycznych związanych z ewentualną decyzją przedłużenia kadencji Giulianiemu. W tej chwili czterej kandydaci ubiegają się o następstwo po burmistrzu i żaden z nich nie zgodziłby się na tę propozycję, chociaż wszyscy zgadzają się, że Rudy jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu.

Ponadto powstałby od razu problem, co zrobić z wyborami do rady miejskiej i stanowisk lokalnych. Przedłużenie tych kadencji mogłoby napotkać na wielki opór kandydatów. (mt/pr)

d2cb34k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cb34k
Więcej tematów