PolskaNowości w jesiennej ramówce TVP

Nowości w jesiennej ramówce TVP

Wydłużone wieczorne "Wiadomości", ostatnie
wydanie "Panoramy" o godz. 22.30, nowe pasma publicystyczne, nowe
programy kulturalne, rozrywkowe, seriale i filmy dokumentalne, ale
za to brak dobrze znanych pozycji jak "Linia Specjalna" czy
najstarszy polski teleturniej "Wielka Gra" - tak wygląda wstępny
projekt jesiennej ramówki TVP, którą zatwierdził zarząd TVP.

12.07.2006 | aktual.: 12.07.2006 23:24

W Jedynce o godz. 22 pojawi się nowe pasmo publicystyczne, w którym prezentowane będą znane już programy jak "Sprawa dla Reportera", czy "Forum", (które będzie miało jednak zmienioną formułę), oraz "Misja specjalna". Pojawi się też nowy program, w którym prezentowane będą najbardziej aktualne wydarzenia i zjawiska zagrażające bezpieczeństwu obywateli.

Ostatnie wydanie "Wiadomości" ma być emitowane o godz. 23.15 i wydłużone o część analityczną. Po nim zaś miałby się ukazywać program Moniki Olejnik "Prosto w oczy". Jak donoszą media, dziennikarka nie chce się jednak zgodzić na tak późną emisję programu. Nie rozmawiałam jeszcze na temat ostatecznego kształtu tej propozycji z prezesem Bronisławem Wildsteinem i zanim to zrobię, nie chciałabym się na ten temat wypowiadać - powiedziała Olejnik.

Dziennikarka Barbara Czajkowska, której program "Linia Specjalna" został usunięty z ramówki, powiedziała, że zakończenie "Linii Specjalnej" nie kończy jej współpracy z TVP. Z wielkim zadowoleniem przyjmuję to, że plany TVP i moje są zbieżne - powiedziała Czajkowska. Nie chciała jednak zdradzić, jaki program miałaby prowadzić w TVP.

W Jedynce pojawi się ponadto kilka nowych programów kulturalnych, w tym: "Awantura o książkę" - program omawiający nowości na rynku wydawniczym z ostatnich dwóch tygodni, "neoKinematograf" - w którym co tydzień prowadzący muszą przekonać zaproszonego gościa do swojej opinii o danym filmie, "Ring" - show kulturalny, w którym wyraziste osobowości artystyczne mają spierać się na aktualne tematy kulturalne oraz "ZAP" - magazyn popkulturowy.

TVP 1 przygotowuje też kilka programów poradnikowych: "Żyjmy dłużej" - o jakości życia w podeszłym wieku, "Magazyn edukacji prawnej" czy "Dobry przykład" - cykl reportaży prezentujących dobre przykłady wykorzystywania unijnych funduszy. Dla dzieci Jedynka przygotowuje natomiast reality show, w którym zmagać się ze sobą będą dwie drużyny złożone z 10-12-latków.

Jesienią TVP pokaże też nowe seriale i filmy fabularne, w tym polski serial obyczajowy "Królowie przedmieścia" - opowiadający o grupie kilkunastu mieszkańców dużego miasta oraz komediowy "Faceci do wzięcia" w reż. Janusza Kondratiuka, z udziałem Cezarego Pazury i Pawła Wilczaka.

TVP2 planuje natomiast wydłużyć do 25 minut popołudniowe wydanie "Panoramy", natomiast wydanie wieczorne skrócić do 13 minut i przesunąć na godz. 22.30.

Poza tym, program drugi wypełniać mają programy rozrywkowe, kabarety, seriale i filmy dokumentalne. Zobaczymy m.in. program "Super Talent", w którym odbywać będą się castingi na telewizyjnych prezenterów, program rozrywkowy "Idealna Para", umożliwiający poznanie znanych i lubianych ludzi wraz z ich partnerami życiowym, "Dookoła siebie" - cykl filmów - reportaży, w których autorka, Joanna Brodzik, opowiada o problemach, jakie dotykają współczesne kobiety czy "Hotel Polonia", którego ideą jest przedstawienie w atrakcyjny i dowcipny sposób paradoksów polskiej rzeczywistości.

Poza tym, w Dwójce zobaczyć będzie można wiele polskich seriali fabularnych np.: kryminalny "Oficerowie", obyczajowy "Dla początkujących" oraz filmów i seriali dokumentalnych.

Wśród dokumentów zobaczymy m.in. "Dekalog wg młodych" - cykl filmów dokumentalnych inspirowany "Dekalogiem" Krzysztofa Kieślowskiego, "Sylwetki Polaków" - cykl filmów dokumentalnych, m.in. o Władysławie Bartoszewskim, Krystynie Feldman, Irenie Kwiatkowskiej, Tadeuszu Mazowieckim, Lechu Wałęsie czy Leszku Kołakowskim, "Tajemnica Enigmy" - o historii rozszyfrowania Enigmy przez Polaków czy "Pokolenie'89" - film w reżyserii Marii Zmarz-Koczanowicz - pierwsze pokolenie Polaków, które swoją dorosłość zaczęło w III RP.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)