Trwa ładowanie...
d4m9k1e

Noworodek miał we krwi 1,7 promila alkoholu. Jest postępowanie ws. narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia

• 32-letniej mieszkance pow. ostrowskiego, która będąc pod wpływem alkoholu urodziła córkę, może grozić kara do 5 lat więzienia
• Śledczy z Ostrowa Wlkp. wszczęli postępowanie ws. narażenia noworodka na niebezpieczeństwo utraty życia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Noworodek miał we krwi 1,7 promila alkoholu. Jest postępowanie ws. narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia
(freeimages.com)
d4m9k1e

O wszczęciu postępowania przygotowawczego poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim prok. Marcin Kubiak.

Jak podał, stężenie alkoholu we krwi kobiety podczas porodu w domu wynosiło 3,5 promila; dziecko miało po urodzeniu 1,7 promila alkoholu we krwi.

Według Kubiaka, dziecko znajduje się w jednym z ostrowskich szpitali. - Lekarze określają stan dziewczynki, urodzonej w ósmym miesiącu ciąży, jako dobry. Stężenie alkoholu określono w oparciu o szpitalne badania laboratoryjne - powiedział.

d4m9k1e

Za przestępstwo polegające na narażeniu, przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki, małoletniej pokrzywdzonej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Kubiak zaznaczył, że o zdarzeniu poinformowany został Sąd Rodzinny. - W przeszłości sąd ingerował we władzę rodzicielską 32-latki; dwoje starszych dzieci wychowuje się w rodzinie zastępczej - powiedział.

Matki dziecka oraz jej partnera nie udało się na razie przesłuchać, miejsce ich pobytu jest ustalane przez śledczych. Dotychczas nikomu nie postawiono zarzutów w sprawie.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek. Sąsiedzi kobiety zawiadomili pogotowie ratunkowe, które z kolei o sprawie poinformowało policję. - Dostaliśmy zgłoszenie, że w jednym z mieszkań prawdopodobnie nietrzeźwa kobieta urodziła dziecko. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kobiety i okazało się, że stężenie alkoholu w jej organizmie wynosiło ponad 3,5 promila. Kobieta pojechała do szpitala razem z dzieckiem, ale wypisała się na własne żądanie - powiedziała oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim st. sierż. Małgorzata Łusiak.

Jak dodała, śledczy w sprawie przesłuchali już pierwszych świadków, a dotychczas zgromadzony materiał został przekazany do Sądu Rodzinnego.

d4m9k1e

Podziel się opinią

Share
d4m9k1e
d4m9k1e
Więcej tematów