Trwa ładowanie...

Nowe zatrzymania ws. Józefa Piniora

Śledczy zatrzymali dwie kolejne osoby w związku ze sprawą byłego senatora Józefa Piniora. Kobieta i mężczyzna usłyszeli już zarzuty wręczenia korzyści majątkowej "osobie z biura senatora za załatwienie pewnej sprawy". Jakiej? Tego prokuratura nie chce ujawnić.

Share
Nowe zatrzymania ws. Józefa Piniora
Źródło: East News, Fot: BARTOSZ KRUPA
d2j0nw2

- Na razie nie można podać bliższych informacji odnośnie wręczonej kwoty i bliższych okoliczności zdarzenia. Wynika to z faktu, że nie wszystkie osoby zostały w tej sprawie przesłuchane - mówi Piotr Baczyński, naczelnik wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

Prokurator nie chciał zdradzić, komu zostały wręczone pieniądze i czy sprawa, będąca przedmiotem transakcji, została załatwiona.

d2j0nw2

Kobieta i mężczyzna, mieszkańcy Dolnego Śląska zostali zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Prokuratura zastosowała wobec nich poręczenie majątkowe i dozór policji.

Józef Pinior jest podejrzany o przyjęcie 46 tys. zł łapówki i płatną protekcję. CBA zatrzymało byłego senatora i jego asystenta Jarosława Wardęgę pod koniec listopada zeszłego roku. Zatrzymano też wtedy kilkanaście innych osób podejrzewanych o wręczanie łapówek.

W ubiegłym roku poznański sąd prawomocnie oddalił wniosek prokuratury o aresztowanie byłego senatora. Pinior zadeklarował, że udowodni w sądzie swą niewinność.

d2j0nw2

Podziel się opinią

Share
d2j0nw2
d2j0nw2
Więcej tematów