Trwa ładowanie...
d3gb1pp

Nowe szczegóły nt. pomnika Lecha Kaczyńskiego. Skala imponuje

- Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanie w listopadzie 2018 roku - zadeklarował poseł PiS Jacek Sasin. Zdradził też dokładną lokalizację oraz szczegółowe wymiary pomnika. Są imponujące.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomnik ma mieć nawet 7 metrów wysokości
Pomnik ma mieć nawet 7 metrów wysokości (PAP, Fot: Marcin Obara)
d3gb1pp

Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanie na dzisiejszym parkingu przed budynkiem Garnizonu Warszawskiego. Jak zapowiedział Sasin w Radiu Zet, wmurowanie kamienia węgielnego nastąpi 10 kwietnia.

Polityk zdradził, że będzie to "klasyczny pomnik, stojącej na cokole postaci". Skalą ma dorównywać pomnikowi marszałka Piłsudskiego. Wymiar całej konstrukcji to 6-7 metrów.

Również 10 kwietnia, jak poinformował Sasin, ma zostać odsłonięty pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej.

d3gb1pp

Portal tvnwarszawa.pl podał, że wojewoda mazowiecki zatwierdził już projekt budowlany i udzielił pozwolenia na jego budowę.

Co z popiersiem?

Jak pisaliśmy w WP kilka miesięcy temu, w budynku Dowództwa Garnizonu Warszawa od kwietnia ub. roku. znajduje się już popiersie Lech Kaczyńskiego.

d3gb1pp

Postument początkowo stanął na pl. Piłsudskiego, ale następnego dnia przeniesiono go do budynku. MON tak się spieszyło, że nie zadbało o zgody.

Spytaliśmy, ile zapłacono za rzeźbę. Odpowiedź dostaliśmy po ponad 3 miesiącach i wniesieniu skargi do sądu. Jak poinformowało MON, koszt powstania pomnika wyniósł 39 980 zł brutto.

Zobacz także: Głośne zatrzymanie Frasyniuka. "Dzikość państwa PiS się pokazała"

d3gb1pp

Podziel się opinią

Share

d3gb1pp

d3gb1pp
Więcej tematów