Trwa ładowanie...

Nowe szczegóły nt. pomnika Lecha Kaczyńskiego. Skala imponuje

- Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanie w listopadzie 2018 roku - zadeklarował poseł PiS Jacek Sasin. Zdradził też dokładną lokalizację oraz szczegółowe wymiary pomnika. Są imponujące.

Share
Nowe szczegóły nt. pomnika Lecha Kaczyńskiego. Skala imponuje
Źródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d4jg0ik

Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanie na dzisiejszym parkingu przed budynkiem Garnizonu Warszawskiego. Jak zapowiedział Sasin w Radiu Zet, wmurowanie kamienia węgielnego nastąpi 10 kwietnia.

Polityk zdradził, że będzie to "klasyczny pomnik, stojącej na cokole postaci". Skalą ma dorównywać pomnikowi marszałka Piłsudskiego. Wymiar całej konstrukcji to 6-7 metrów.

d4jg0ik

Również 10 kwietnia, jak poinformował Sasin, ma zostać odsłonięty pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej.

Portal tvnwarszawa.pl podał, że wojewoda mazowiecki zatwierdził już projekt budowlany i udzielił pozwolenia na jego budowę.

Co z popiersiem?

Jak pisaliśmy w WP kilka miesięcy temu, w budynku Dowództwa Garnizonu Warszawa od kwietnia ub. roku. znajduje się już popiersie Lech Kaczyńskiego.

d4jg0ik

Postument początkowo stanął na pl. Piłsudskiego, ale następnego dnia przeniesiono go do budynku. MON tak się spieszyło, że nie zadbało o zgody.

Spytaliśmy, ile zapłacono za rzeźbę. Odpowiedź dostaliśmy po ponad 3 miesiącach i wniesieniu skargi do sądu. Jak poinformowało MON, koszt powstania pomnika wyniósł 39 980 zł brutto.

Zobacz także: Głośne zatrzymanie Frasyniuka. "Dzikość państwa PiS się pokazała"

d4jg0ik

Podziel się opinią

Share
d4jg0ik
d4jg0ik
Więcej tematów