Trwa ładowanie...
d4h1as2

Nowe świadectwo z "czerwonym paskiem" - od 1 września

Rozporządzenie ministra edukacji w sprawie wymogów otrzymania świadectwa z wyróżnieniem wejdzie w życie nie w tym roku szkolnym, lecz z początkiem roku szkolnego 2002/2003 - poinformowała w czwartek szefowa resortu Krzystyna Łybacka.

d4h1as2
d4h1as2

Podpisane 24 kwietnia przez minister Łybacką rozporządzenie dotyczyło uczniów kończących gimnazja i precyzowało nowe zasady przyznawania tzw. świadectw z czerwonym paskiem. Uczeń, chcąc otrzymać takie świadectwo, musiał mieć średnią 4,75 z przedmiotów szkolnych i co najmniej 75% punktów z egzaminu gimnazjalnego.

Po zapoznaniu się z licznymi głosami środowiska oświatowego uznałam, że wprowadzenie dodatkowego warunku uzyskania świadectwa z wyróżnieniem w postaci wymogu osiągnięcia wymaganej liczby punktów na sprawdzianie i egzaminie gimnazjalnym, mogło być rozczarowaniem dla uczniów, którzy uzyskali wysokie oceny na zakończenie nauki szkolnej i spodziewali się, że tylko to kryterium zdecyduje o uzyskaniu przez nich świadectwa z wyróżnieniem. Postanowiłam zatem przesunąć termin wprowadzenia dodatkowego wymogu na rok szkolny 2002/2003 i dokonać pilnej nowelizacji odpowiedniego rozporządzenia - napisała w komunikacie minister edukacji narodowej Krystyna Łybacka. (aka)

d4h1as2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h1as2
Więcej tematów