Trwa ładowanie...
Polska The TimesDziennik Łódzki
łódź

Nowe parkomaty i podwyżka opłat za parkowanie w Łodzi

Nowe parkomaty pojawią się w Łodzi za dwa tygodnie, zaczną działać 24 kwietnia o godz. 8. Od czerwca kierowcy będą mogli za zaparkowanie auta zapłacić kartą bankomatową. Niestety Łódź szykuje się do podwyższenia opłat za parkowanie.
Share
Na razie nowe parkomaty staną obok starych
Na razie nowe parkomaty staną obok starychŹródło: WP.PL
d1zy3k7

Agnieszka Lubiatowska, rzecznik ZDiT informuje, że nowe parkomaty będą się różnić od starych tym, że będzie można w nich płacić kartą płatniczą i kredytową z chipem lub kartą zbliżeniową. Parkomaty nie będą obsługiwały starych kart na pasek magnetyczny, gdyż na tego typu karty często montowane są skanery, umożliwiające skopiowane danych.

Nowe parkomaty przez pewien czas będą stać obok starych, które mają być czynne do godz. 18 w dniu 23 kwietnia. Parkomaty należą do firmy City Parking Group (wcześniej nazywała się Cool Ar), która podpisała umowę z Zarządem Dróg i Transportu na siedem lat.

Kartą będzie można płacić tylko za bilet parkingowy o wartości 2 zł i więcej. Prawdopodobnie w czerwcu bilety za 1 zł nie będzie istniał. Łódź planuje podwyżkę cen w strefie płatnego parkowania. Prawdopodobnie opłata za godzinę postoju miałaby zostać podwyższona do 3 zł. Taka stawka padała kilka razy podczas sesji Rady Miejskiej za rządów wiceprezydenta Banaszka. Urząd Miasta Łodzi i ZDiT oficjalnie tego nie potwierdzają.

Przeczytaj więcej w serwisie

d1zy3k7

Podziel się opinią

Share
d1zy3k7
d1zy3k7
Więcej tematów