Trwa ładowanie...
ycipk-llslih
ycipk-llslih

Nowe ostrzeżenia przed zamachami terrorystycznymi

Nowe ostrzeżenia przed możliwymi zamachami terrorystycznymi - tym razem przeprowadzonymi przez pływaków i nurków - wydano w niedzielę w Stanach Zjednoczonych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-llslih

Amerykańska straż przybrzeżna poinformowała, że zaleciała swoim służbom zachowanie szczególnej czujności.

Rzecznik straży jasno powiedział, że ostrzeżenie dotyczy całych Stanów Zjednoczonych, a nie tylko Puget Sound w stanie Waszyngton, na Zachodniom Wybrzeżu, jak wcześniej informowały media.

Jednocześnie rzecznik zaznaczył, że nie ma żadnych wskazań co do konkretnych celów ewentualnych ataków.

ycipk-llslih

Tymczasem Tom Ridge, dyrektor biura ds. bezpieczeństwa wewnętrznego przy Białym Domu, przypomniał w niedzielę, że jednym z celów wytypowanych przez siatkę al-Qaeda Osamy Bin Ladena jest "działalność morska".

Istnieją pewne oznaki, iż interesują się oni jednostkami straży przybrzeżnej i statkami w ogóle - powiedział w programie telewizji NBC.

To są żołnierze cienia. Są wszędzie na Ziemi i myślę, że obecnie pewna ich liczba przebywa wciąż w Stanach Zjednoczonych - dodał.

Ridge podkreślił, nawiązując do ostrzeżenia straży przybrzeżnej, że wszelkie ostrzeżenia są traktowane poważnie. Musimy być przygotowani - apelował do rodaków.

ycipk-llslih

Mamy do czynienia dosłownie z tysiącami i tysiącami ludzi, rozsianymi w 40 bądź 50 państw świata, dla których Stany Zjednoczone są głównym celem - mówił Ridge.

Wyraził on zadowolenie z projektu George'a W. Busha utworzenia superministerstwa bezpieczeństwa wewnętrznego, z budżetem 37 miliardów dolarów i zatrudniającym 170 tys. ludzi. (mag)

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-llslih

ycipk-llslih
ycipk-llslih
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów