Trwa ładowanie...

Nowe obostrzenia dla podróżnych. Omikron wywołał zmiany

Rząd w Warszawie wprowadza nowe obostrzenia, które mają pomóc w walce z koronawirusem i jego nowym wariantem Omikronem. Zmiany dotkną m.in. osób, które przyjadą do Polski spoza strefy Schengen. Wstrzymane będą także niektóre loty.

Omikron. Nowe obostrzenia dla podróżnych Omikron. Nowe obostrzenia dla podróżnych Źródło: Anadolu Agency via Getty Images, fot: Anadolu Agency
d1wyo7b
d1wyo7b

Nowe obostrzenia na konferencji prasowej w poniedziałek 29 listopada zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Powodem zmian jest liczba zakażeń koronawirusem, a także obawa przed wariantem Omikron, który pojawił się już w kilku państwach Europy.

Omikron. Nowe obostrzenia dla przyjezdnych

Nowe obostrzenia dotkną m.in. osób, które będą chciały przyjechać do Polski spoza strefy Schengen. - Podjęliśmy decyzję, razem z panem ministrem Saczką, o wydłużeniu kwarantanny do 14 dni - do tej pory przypominam, że kwarantanna na standardowych warunkach wynosiła 10 dni - poinformował minister zdrowia.

Jak dodał Adam Niedzielski, nowe obostrzenia zakładają, że z kwarantanny będą mogły być zwolnione te osoby, które po ośmiu dniach izolacji wykażą negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Kolejna odsłona afery wokół Łukasza Mejzy. Poseł KO wzburzony

Nowe obostrzenia. Omikron uszczelni granice?

Niedzielski podkreślił, że nowe obostrzenia mają za zadanie spowolnienie transmisji koronawirusa i jego wariantu Omikron przez granicę z innymi państwami.

d1wyo7b

Nowe obostrzenia to także wstrzymanie części lotów. Pod tym względem Polska idzie za przykładem innych państw Europy, w tym Wielkiej Brytanii.

Nowe obostrzenia dla podróżnych. Polska wstrzymuje loty

Na liście znalazły się: Botswana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibia, RPA i Zimbabwe. - Osoby, które będą wracały z tych krajów, niezależnie jaką drogą, będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni. W tym przypadku, że nie ma możliwości zwolnienia z tej kwarantanny testem - zapowiedział Adam Niedzielski w czasie konferencji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1wyo7b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wyo7b
Więcej tematów