Trwa ładowanie...
d2pb0p3

Nowe informacje o śmierci Magdy w Egipcie. Jest komunikat

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze wszczęła śledztwo ws. śmierci 27-letniej Polki, która zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach w Hurghadzie w Egipcie. Wstępnie przyjęto, że śledztwo będzie prowadzone w kierunku zabójstwa.

Share
d2pb0p3

Według ustaleń prokuratury 27-letnia kobieta, pochodząca z Bogatyni mieszkanka Wrocławia, zmarła w niedzielę w Hurghadzie w Egipcie. 25 kwietnia kobieta poleciała do kurortu Marsa Alam w ramach wycieczki wykupionej w jednym z krajowych biur podróży.

Choć już jest wiele wersji wydarzeń - internauci mają własne teorie, media podają sprzeczne informacje, a Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie chce komentować sprawy - kolejne osoby zabierają głos.

Mamy komunikat prokuratury. Przeczytaj całość tutaj.

d2pb0p3

Magda została zamordowana?

Jak powiedział prokurator Marek Gorzkowicz z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, wstępnie prokuratura przyjęła, że śledztwo będzie prowadzone w kierunku zabójstwa.

- Trwają czynności związane z gromadzeniem materiału dowodowego, w szczególności przesłuchaniem świadków przebywających na terenie kraju oraz zabezpieczaniem elektronicznych nośników informacji, oraz dokumentów pozwalających na ustalenie wstępnej wersji przebiegu zdarzenia - powiedział prokurator.

Według wstępnej wersji wydarzeń przedstawionej przez prokuraturę, kobieta miała jechać na wycieczkę do Egiptu ze swoim partnerem, ostatecznie jednak pojechała sama. Pozostawali w kontakcie telefonicznym. Po dwóch dniach partnera kobiety zaniepokoiło jej zachowanie; w porozumieniu z touroperatorem, zaplanował jej wcześniejszy powrót do kraju.

Jak zginęła?

Ze względu na pogarszający się stan zdrowia kobieta trafiła do miejscowego szpitala. W tym samym czasie do Egiptu przyjechał jej znajomy, aby zabrać ją do Polski. W szpitalu dowiedział się, że kobieta nie żyje. - Poinformowano go, że kobieta zmarła w wyniku obrażeń doznanych na skutek upadku z wysokości, z pierwszego lub drugiego piętra szpitala - podał Gorzkowicz.

d2pb0p3

Prokurator poinformował, że w ramach śledztwa polska prokuratura zwróci się do władz w Egipcie o pomoc prawną. - Chodzi m.in. o przesłuchanie świadków - pracowników hoteli, w których przebywała pokrzywdzona, personelu placówek medycznych, w której udzielano jej pomocy oraz wszelkich dokumentów istotnych z punktu widzenia dowodowego dla potrzeb śledztwa, w tym wyników z badań toksykologicznych i sekcji zwłok - powiedział prokurator.

Gorzkowicz dodał, że po sprowadzeniu ciała do Polski, odbędzie się ich sekcja w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu.

Szokująca rozmowa

Do internetu trafił film, na którym widać, jak partner kobiety prowadzi z nią rozmowę telefoniczną. Magdalena wygląda na wystraszoną i prosi go, aby zabrał ją z Egiptu. Według lokalnych mediów, kobieta w rozmowie telefonicznej ze swoją przyjaciółką miała mówić, że ktoś dosypuje jej czegoś do drinków.

Markus powiedział, że miał lecieć do Egiptu razem z dziewczyną. - To miała być niespodzianka od niej, ale nie mogłem lecieć, bo nie mam ważnego paszportu - stwierdził.

d2pb0p3

Śledztwo prowadzi miejscowa policja. Sprawą zajmuje się też konsulat.

To wszystko kłamstwa?

Jak podaje fakt.pl, rodzina Magdaleny nie wierzy w wersję o chorobie psychicznej. Na prośbę bliskich zmarłej dziewczyny w Egipcie odbędzie się sekcja zwłok 27-latki. - Magda była wesoła i pozytywnie nastawiona do życia. To niemożliwe, że nagle na wakacjach mogła załamać się nerwowo. Komuś zależy na tym, żeby tę sprawę wyciszyć – mówił przyjaciel rodziny.

- Mówiła, że bezpiecznie doleciała i jest świetna pogoda – dodał, opisując rozmowę Magdaleny z rodzicami pierwszego dnia wycieczki. Przez kolejne dwa dni nie było z nią kontaktu. Później doszło do rozmowy telefonicznej, którą nagrał Markus.

- Skoro Madzia była w złym stanie psychicznym, to dlaczego zostawiono ją samą na szpitalnej sali? Zrobimy wszystko, by poznać prawdę – podkreślił jeden z bliskich znajomych dziewczyny.

Źródło: PAP, WP, "Fakt"

d2pb0p3

Podziel się opinią

Share
d2pb0p3
d2pb0p3
Więcej tematów