Trwa ładowanie...
d2v8x4m

Nowe fakty ws. "Bolka". IPN opublikował ekspertyzę grafologiczną

Instytut Ekspertów Sądowych w Krakowie wydał opinię w sprawie podrobienia podpisu Lecha Wałęsy. Dokument jest dostępny na stronie Instytutu Pamięci Narodowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będzie dodatkowa opinia grafologów ws. akt TW "Bolka"
Będzie dodatkowa opinia grafologów ws. akt TW "Bolka" (Agencja Gazeta, Fot: Arkadiusz Stankiewicz)
d2v8x4m

We wtorek Sąd Rejonowy w Gdańsku stwierdził, że IPN ma kontynuować śledztwo dotyczące podrobienia akt TW "Bolek". Tym samym przychylił się do zażalenia pełnomocników Lecha Wałęsy - informuje portal RMF24.pl.

Zobacz: Wałęsa: "A czego mielibyśmy się wstydzić?""

d2v8x4m

Białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej uznał, że teczka byłego prezydenta z okresu 1970-1974 jest prawdziwa. Ze względy na wagę sprawy, Sąd nakazał wydanie dodatkowej opinii grafologów.

- Przez ponad półtora roku śledztwa nie znaleziono żadnych dowodów wskazujących, że dokumenty te nie są autentyczne - powiedział prokurator IPN cytowany przez wpolityce.pl.

Zobacz również: Wałęsa: nie było i nie ma teczek

- Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu oczekuje zatem na sporządzenie pisemnego uzasadnienia postanowienia Sądu i wykona jego zalecenia mając na względzie, by podstawą rozstrzygnięcia w tej sprawie były prawdziwe ustalenia faktyczne - dodali przedstawiciele komisji.

Źródło: rmf24.pl/wpolityce.pl

d2v8x4m

Podziel się opinią

Share
d2v8x4m
d2v8x4m
Więcej tematów