Trwa ładowanie...

Nowe fakty ws. "Bolka". IPN opublikował ekspertyzę grafologiczną

Instytut Ekspertów Sądowych w Krakowie wydał opinię w sprawie podrobienia podpisu Lecha Wałęsy. Dokument jest dostępny na stronie Instytutu Pamięci Narodowej.

Share
Nowe fakty ws. "Bolka". IPN opublikował ekspertyzę grafologiczną
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Arkadiusz Stankiewicz
d1bwp9u

We wtorek Sąd Rejonowy w Gdańsku stwierdził, że IPN ma kontynuować śledztwo dotyczące podrobienia akt TW "Bolek". Tym samym przychylił się do zażalenia pełnomocników Lecha Wałęsy - informuje portal RMF24.pl.

Białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej uznał, że teczka byłego prezydenta z okresu 1970-1974 jest prawdziwa. Ze względy na wagę sprawy, Sąd nakazał wydanie dodatkowej opinii grafologów.

d1bwp9u

- Przez ponad półtora roku śledztwa nie znaleziono żadnych dowodów wskazujących, że dokumenty te nie są autentyczne - powiedział prokurator IPN cytowany przez wpolityce.pl.

Zobacz również: Wałęsa: nie było i nie ma teczek

- Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu oczekuje zatem na sporządzenie pisemnego uzasadnienia postanowienia Sądu i wykona jego zalecenia mając na względzie, by podstawą rozstrzygnięcia w tej sprawie były prawdziwe ustalenia faktyczne - dodali przedstawiciele komisji.

Źródło: rmf24.pl/wpolityce.pl

d1bwp9u

Podziel się opinią

Share
d1bwp9u
d1bwp9u
Więcej tematów