Trwa ładowanie...
d10kvcu

Nowak-Jeziorański zostanie doktorem hc Uniwersytetu Warszawskiego

Jan Nowak-Jeziorański
Na najbliższym posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Warszawskiego ma zostać wszczęta procedura zmierzająca do przyznania Janowi Nowakowi-Jeziorańskiemu doktoratu honoris causa UW - poinformowała rzeczniczka tej uczelni, dr Zuzanna Toeplitz.

Share
d10kvcu

Nowak-Jeziorański cieszy się ogromnym szacunkiem i uznaniem w całym środowisku akademickim. Jest autorem wielu książek m.in. "Wojny w eterze" czy "Rozmowy o Polsce".

Jan Nowak-Jeziorański urodził się w Warszawie w 1913 roku. Ukończył studia ekonomiczne w Poznaniu. Podczas II wojny światowej brał udział w kampanii wrześniowej, służył w szeregach Armii Krajowej. Odbył pięć wypraw na trasie Warszawa-Londyn jako kurier komendanta głównego AK. Od 1948 roku pracował w Radiu BBC w Londynie, a następnie w Radiu Wolna Europa, gdzie został dyrektorem rozgłośni polskiej. Pełnił tę funkcję do 1975 roku. Potem został konsultantem amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego za prezydentury Jimmy Cartera. Był także dyrektorem i politycznym strategiem Kongresu Polonii Amerykańskiej. Od 1989 roku jest rzecznikiem interesów Polski w Waszyngtonie.

Niedawno wokół osoby Nowaka-Jeziorańskiego zrobiło się głośno. Obecny prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej, Edward Moskal, zarzucił mu współpracę w czasie wojny z okupantem hitlerowskim. (and)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d10kvcu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10kvcu
d10kvcu
Więcej tematów