Trwa ładowanie...
d1lfu6i

Nowa Zelandia. Wybuch wulkanu na wyspie White. Liczba ofiar zwiększyła się

Wzrosła liczba osób, które zginęły po wybuchu wulkanu w Nowej Zelandii. Bilans ofiar wzrósł do 18. Wcześniej miejscowe służby informowały o 6 osobach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa Zelandia. Wybuch wulkanu na wyspie White
Nowa Zelandia. Wybuch wulkanu na wyspie White (PAP, Fot: Michael Schade)
d1lfu6i
  • Najnowszy bilans ofiar eksplozji podała policja z Nowej Zelandii
  • Ratownicy nadal nie odnaleźli dwóch zaginionych osób
  • Do wybuchu wulkanu doszło w poniedziałek 9 grudnia br.

Wcześniej podawano, że liczba ofiar to 6 osób. Nowozelandczycy informowali jednocześnie o 8 osobach, których los po wybuchu wulkanu był nieznany.

Przypomnijmy, że w chwili wybuchu wulkanu na nowozelandzkiej wyspie White było 47 osób. Potwierdzono obywatelstwo wszystkich tych osób. Większość pochodziła z Australii (24 osoby) oraz Stanów Zjednoczonych (9 osób). Następnie z Nowej Zelandii (5 osób), Niemiec (4 osoby), Chin (2 osoby), Wielkiej Brytanii (2) i Malezji (1 osoba).

d1lfu6i

Do tej pory potwierdzono tożsamość jednej ofiary. To 21-letnia obywatelka Australii.

Po eksplozji 26 osób trafiło do szpitali w Nowej Zelandii i Australii. Większość z nich była w stanie krytycznym.

Władze Nowej Zelandii ostrzegały, że wulkan może wybuchnąć. Turyści zignorowali oficjalne komunikaty i nie zważając na nie znaleźli się na wyspie.

Według ekspertów, poniedziałkowa erupcja nie była czymś wyjątkowym. - W każdej chwili można się spodziewać nagłych, nieoczekiwanych erupcji wulkanów, takich jak ten na Białej Wyspie - powiedział dziennikarzom Shane Cronin, wulkanolog z Uniwersytetu w Auckland.

d1lfu6i

W połowie tygodnia pisaliśmy o tym, że jest ryzyko kolejnej eksplozji. Według najnowszych pomiarów agencji geologicznej GeoNet prawdopodobieństwo wybuchu wzrasta. "Sytuacja pozostaje bardzo niepewna. Wybuch może nastąpić w ciągu najbliższych 24 godzin" - brzmi komunikat geologów.

Źródło: rmf24.pl

d1lfu6i

Podziel się opinią

Share

d1lfu6i

d1lfu6i
Więcej tematów