Trwa ładowanie...
d3vkwg4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nowa Zelandia.Katastrofa śmigłowca z turystami - prawdopodobnie zginęło 7 osób

W katastrofie śmigłowca, do której doszło w sobotę na lodowcu Fox w Nowej Zelandii, zginęło czterech Brytyjczyków i dwóch Australijczyków, a także pilot.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa Zelandia.Katastrofa śmigłowca z turystami - prawdopodobnie zginęło 7 osób
(twitter, Fot: Stuff.co.nz News ‏)
d3vkwg4

Na miejsce, gdzie ok. godz.11 czasu miejscowego rozbił się śmigłowiec, przybyli już ratownicy, którzy potwierdzili, że nikt nie przeżył wypadku. Na pokładzie było siedem osób: pilot i sześciu turystów.

Nie wiadomo, dlaczego maszyna uległa katastrofie. Wiadomo, że w czasie lotu panowały złe warunki atmosferyczne, padał deszcz, a chmury zawieszone były bardzo nisko.

- To nie była idealna pogoda na latanie helikopterem - powiedział przedstawiciel miejscowych władz Tony Kokshoorn.

d3vkwg4

Lodowiec Fox, znajdujący się na zachodnim wybrzeżu Wyspy Południowej, jest jedną z największych atrakcji turystycznych Nowej Zelandii. Podróż na jego szczyt trwa zazwyczaj 10 minut, gdzie turyści mogą odbyć około półgodzinny spacer.

Do poprzedniego wypadku helikoptera na lodowcu doszło przed pięcioma laty; zginęło wtedy dziewięć osób.

Zobacz także: Pociąg TGV wykoleił się koło Strasburga

d3vkwg4

Podziel się opinią

Share

d3vkwg4

d3vkwg4
Więcej tematów