Trwa ładowanie...
d175zv3

Nowa Wieś Kącka. Tragedia na przejeździe kolejowym. Nowe fakty

Trwa wyjaśnianie okoliczności tragicznego wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Kąckiej (woj. dolnośląskie). Samochód osobowy wjechał pod pociąg - zginęło 5 osób. Policja czeka na opinię biegłego, który będzie badał pojazd - ustaliła Wirtualna Polska. Tymczasem w sprawie pojawia się coraz więcej nieoficjalnych informacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiemy więcej na temat wypadku w Nowej Wsi Kąckiej
Wiemy więcej na temat wypadku w Nowej Wsi Kąckiej (Twitter)
d175zv3

Do zdarzenia doszło około godziny 19.00. Citroen Berlingo wjechał pod pociąg "Kamieńczyk" relacji Szklarska Poręba - Luboń. Samochodem podróżowało pięciu mężczyzn, którzy zamieszkiwali okoliczne wioski.

Z relacji świadków wynika, że w chwili wypadku na niestrzeżonym przejeździe działała sygnalizacja świetlna. Przed nią umieszczony jest znak "stop" - nie wiadomo, czy pojazd się przed nim zatrzymał.

Maszynista prowadzący pociąg w momencie wypadku był trzeźwy. Twierdzi, że samochód wjechał na przejazd tuż przed lokomotywą i nie miał szans na skuteczne hamowanie.

Skład po kolizji jechał jeszcze przez ok. 100 metrów. Wrak samochodu znajdował się 20-30 metrów od przejazdu. Niektórzy pasażerowie - jak nieoficjalnie donoszą regionalne media - wypadli z auta tuż przy ulicy, co sugeruje, że mogli nie być zapięci w pasy. Ciała innych pozostały we wraku.

d175zv3

Przejazd w tym miejscu znajduje się na lekkim wzniesieniu. Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu Łukasz Dutkowiak w rozmowie z Wirtualną Polską podkreśla jednak, że w momencie zdarzenia panowały dobre warunki atmosferyczne i nic nie zakłócało widoczności znaku.

Trwa ustalanie przyczyn wypadku. Kluczowa będzie opinia biegłego który będzie badał pojazd. Jej sporządzenie może potrwać kilka dni.

Nie są też zakończone czynności identyfikacyjne osób, które zginęły. - Zgodnie z polskim prawem, uznaje się je za zakończone w momencie potwierdzenia przez rodzinę. To się jeszcze nie odbyło - informuje WP Dutkowiak.

d175zv3

Czynności na miejscu zakończyły się ok. godz. 3.30 w nocy. Ruch pociągów odbywa się normalnie.

Zobacz także: Agencja TASS o katastrofie smoleńskiej. Komentarz byłego szefa kancelarii Lecha Kaczyńskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d175zv3

Podziel się opinią

Share

d175zv3

d175zv3
Więcej tematów