Trwa ładowanie...
d8e4evk

Nowa wersja orędzia premiera. Próbują zatrzeć złe wrażenie po wpadce z tłumaczeniem?

Na stronie Kancelarii Premiera pojawił się nowy klip z orędziem premiera. Przemówienie Mateusza Morawieckiego po angielsku zostało skrócone, dodano podniosłą muzykę i zdjęcia z Auschwitz. Zobaczcie, jak wygląda po edycji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki wygłosił orędzie dotyczące prawdy o Holocauście
Mateusz Morawiecki wygłosił orędzie dotyczące prawdy o Holocauście (Kancelaria Premiera, Fot: KP)
d8e4evk

W związku z kryzysem dyplomatycznym między Polską a Izraelem wywołanym przez ustawę o IPN premier Mateusz Morawiecki postanowił wygłosić orędzie. Przemówienie wywołało kontrowersje - gdy ktoś chciał obejrzeć polską wersją na YouTube z angielskimi napisami, mógł przeżyć szok. Premier mówił, że obozy nie były polskie, a z napisów wynikało coś dokładnie odwrotnego.

Pomyłka miała wynikać z "awarii" automatycznego tłumaczenia w serwisie. Teraz na stronie Kancelarii pojawił się kolejny klip. Jest skróconą o połowę wersją przemówienia po angielsku. Skupiono się na fragmentach dotyczących walki z zakłamywaniem historii oraz bohaterstwa Polaków. Dodano do niego podniosłą muzyką i nałożono zdjęcia z okresu II wojny światowej. Widzimy na nich niemieckie samoloty, tłumy prowadzone na śmierć.

Są też jednak współczesne obrazy, jak biało-czerwona flaga z powstańczą kotwicą. Pokazano tez samego premiera, nagranego w trakcie odwiedzania żydowskich miejsc pamięci. Wydaje się, że może to być próba zatarcia złego wrażenia po poprzedniej "wpadce".

d8e4evk

Zobacz, jak wygląda nowa wersja orędzia premiera

d8e4evk

Podziel się opinią

Share

d8e4evk

d8e4evk
Więcej tematów