Trwa ładowanie...

Nowa posłanka w Sejmie. To Anna Wojciechowska

W Sejmie mamy nową posłankę. To Anna Wojciechowska, która zastąpiła zmarłą w kwietniu Annę Wasilewską. Wojciechowska złożyła już ślubowanie i będzie działała w ramach klubu Koalicji Obywatelskiej.

Share
Nowa posłanka w Sejmie. To Anna Wojciechowska
Nowa posłanka w Sejmie. To Anna WojciechowskaŹródło: Facebook
d22e1je

Anna Wojciechowska podczas wtorkowego posiedzenia w Sejmie złożyła ślubowanie poselskie i wstąpiła do klubu Koalicji Obywatelskiej.

Anna Wojciechowska w Sejmie. Nowa posłanka KO

Nowa posłanka zastąpiła tym samym zmarłą w kwietniu Annę Wasilewską. O śmierci parlamentarzystki informowaliśmy w Wirtualnej Polsce.

d22e1je

Informację o objęciu mandatu poselskiego Anna Wojciechowska potwierdziła już na początku kwietnia. Ten przypada jej zgodnie z Kodeksem Wyborczym, który stanowi, że mandat po zmarłym pośle obejmuje osoba, która uzyskała kolejny najwyższy wynik na tej samej liście, który jednak nie zagwarantował miejsca w Sejmie.

"Absurdalne zarzuty". Krzysztof Śmiszek odpowiada Bronisławowi Komorowskiemu i Radosławowi Sikorskiemu

Anna Wojciechowska startowała w wyborach parlamentarnych w 2019 roku, jednak mandatu nie uzyskała. Z listy KO w okręgu wyborczym nr 35 (Olsztyn i wschodnia część województwa warmińsko-mazurskiego - red.) zajęła czwarte miejsce i uzyskała 7391 głosów. Tuż przed nią była zmarła Anna Wasilewska.

Anna Wojciechowska w Sejmie. To działaczka z Ełku

Posłanka Anna Wojciechowska to działaczka samorządowa związana z Ełkiem (woj. warmińsko-mazurskie). Urodziła się 16 maja 1961 roku.

d22e1je

W 2018 roku startowała na urząd prezydenta miasta Ełku, niestety bez powodzenia. Wojciechowska zdobyła jednak mandat radnego, który pełniła do czasu objęcia mandatu poselskiego.

Nowa posłanka nagranie z momentu, na którym składa przysięgę poselską, zamieściła w mediach społecznościowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d22e1je

Podziel się opinią

Share
d22e1je
d22e1je
Więcej tematów