Trwa ładowanie...
d1aq5y7

Nowa książka do polskiego dla Niemców

Na niemieckim rynku podręczników pojawiła się pierwsza książka do nauki języka polskiego. To przełom, dzięki któremu każda szkoła w Niemczech otrzyma narzędzie dla uczniów zainteresowanych naszym językiem jako obcym.

Share
d1aq5y7

Autorem podręcznika pod tytułem "Witaj Polsko!" jest niemiecka polonistka Erika Worbs z Germersheim w landzie Nadrenia-Palatynat. Swoje dzieło kieruje ona przede wszystkim do uczniów gimnazjów i szkół średnich, którzy języka polskiego uczą się jako drugiego czy trzeciego języka obcego.

Według szacunków, zapotrzebowanie na taką pozycję wśród podręczników jest spore, bo liczy sobie ponad cztery tysiące uczniów, mających język polski na zajęciach szkolnych. Oczywiście chętnych może być o wiele więcej, jeśli uwzględnić naukę w ramach zajęć pozalekcyjnych.

Autorka pracowała nad treścią publikacji od sześciu lat, dążąc to uczynienia ją przydatną także dla zdających język polski na niemieckim egzaminie dojrzałości.

Sfinansowanie pracy nad projektem udało się dzięki wydatnej pomocy niemieckiego budżetu federalnego i kilku fundacji po obu stronach Odry.

Z Drezna dla polonia.wp.pl
Witold Horoch

d1aq5y7

Podziel się opinią

Share
d1aq5y7
d1aq5y7
Więcej tematów