Trwa ładowanie...
d2odqi5

Nowa książka do polskiego dla Niemców

Na niemieckim rynku podręczników pojawiła się pierwsza książka do nauki języka polskiego. To przełom, dzięki któremu każda szkoła w Niemczech otrzyma narzędzie dla uczniów zainteresowanych naszym językiem jako obcym.

d2odqi5
d2odqi5

Autorem podręcznika pod tytułem "Witaj Polsko!" jest niemiecka polonistka Erika Worbs z Germersheim w landzie Nadrenia-Palatynat. Swoje dzieło kieruje ona przede wszystkim do uczniów gimnazjów i szkół średnich, którzy języka polskiego uczą się jako drugiego czy trzeciego języka obcego.

Według szacunków, zapotrzebowanie na taką pozycję wśród podręczników jest spore, bo liczy sobie ponad cztery tysiące uczniów, mających język polski na zajęciach szkolnych. Oczywiście chętnych może być o wiele więcej, jeśli uwzględnić naukę w ramach zajęć pozalekcyjnych.

Autorka pracowała nad treścią publikacji od sześciu lat, dążąc to uczynienia ją przydatną także dla zdających język polski na niemieckim egzaminie dojrzałości.

Sfinansowanie pracy nad projektem udało się dzięki wydatnej pomocy niemieckiego budżetu federalnego i kilku fundacji po obu stronach Odry.

Z Drezna dla polonia.wp.pl
Witold Horoch

d2odqi5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2odqi5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj