Trwa ładowanie...
d390vo4

Nowa jednostka wystąpi na obchodach Święta Wojska Polskiego. "To zaszczyt"

40-osobowy pododdział reprezentujący Wojska Obrony Terytorialnej po raz pierwszy w historii, weźmie udział w organizowanych w stolicy 15 sierpnia centralnych obchodach Święta Wojska Polskiego.
Share
Nowa jednostka wystąpi na obchodach Święta Wojska Polskiego. "To zaszczyt"
Źródło: PAP, Fot: Darek Delmanowicz
d390vo4

- W defiladzie uczestniczyć będzie pododdział złożony z czterdziestu żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej, którzy reprezentują sformowane pierwsze trzy brygady obrony terytorialnej (podlaską, lubelską i podkarpacką). Udział w defiladzie jest dla Terytorialsów swego rodzaju wyróżnieniem, gdyż chętnych było kilku na jedno miejsce, co potwierdza wysoką świadomość służby żołnierzy - czytamy w komunikacie Ministerstwa Obrony Narodowej.

Podczas defilady żołnierze WOT po raz pierwszy zaprezentują się w beretach nowego wzoru w kolorze oliwkowym, które będą obok czapki rogatywki docelowym nakryciem głowy Terytorialsów.

Podczas tegorocznych centralnych obchodów Święta Wojska Polskiego żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej będzie można też spotkać na Warszawskiej Agrykoli, gdzie każdy chętny będzie mógł złożyć wniosek o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej, poddać się badaniu na analizatorze składu ciała, obejrzeć wyposażenie indywidualne żołnierzy WOT oraz z nimi porozmawiać.

d390vo4

Zobacz także: Macierewicz wygwizdany na meczu Gortata

d390vo4

Podziel się opinią

Share
d390vo4
d390vo4
Więcej tematów