Trwa ładowanie...

Nowa jednostka wystąpi na obchodach Święta Wojska Polskiego. "To zaszczyt"

40-osobowy pododdział reprezentujący Wojska Obrony Terytorialnej po raz pierwszy w historii, weźmie udział w organizowanych w stolicy 15 sierpnia centralnych obchodach Święta Wojska Polskiego.

Share
Nowa jednostka wystąpi na obchodach Święta Wojska Polskiego. "To zaszczyt"
Źródło: PAP, Fot: Darek Delmanowicz
d3ge9q5

- W defiladzie uczestniczyć będzie pododdział złożony z czterdziestu żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej, którzy reprezentują sformowane pierwsze trzy brygady obrony terytorialnej (podlaską, lubelską i podkarpacką). Udział w defiladzie jest dla Terytorialsów swego rodzaju wyróżnieniem, gdyż chętnych było kilku na jedno miejsce, co potwierdza wysoką świadomość służby żołnierzy - czytamy w komunikacie Ministerstwa Obrony Narodowej.

Podczas defilady żołnierze WOT po raz pierwszy zaprezentują się w beretach nowego wzoru w kolorze oliwkowym, które będą obok czapki rogatywki docelowym nakryciem głowy Terytorialsów.

d3ge9q5

Podczas tegorocznych centralnych obchodów Święta Wojska Polskiego żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej będzie można też spotkać na Warszawskiej Agrykoli, gdzie każdy chętny będzie mógł złożyć wniosek o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej, poddać się badaniu na analizatorze składu ciała, obejrzeć wyposażenie indywidualne żołnierzy WOT oraz z nimi porozmawiać.

Zobacz także: Macierewicz wygwizdany na meczu Gortata

d3ge9q5

Podziel się opinią

Share
d3ge9q5
d3ge9q5
Więcej tematów