Trwa ładowanie...
di1btar

Nowa funkcja w Radzie Miasta: pełnomocnik ds. zieleni

Małgorzata Janos, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Krakowa, ma plan na lepsze zagospodarowanie środków miasta. Zamiast utrzymywać kilku pełnomocników prezydenta, których funkcje się dublują, chce powołania miejskiego ogrodnika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa funkcja w Radzie Miasta: pełnomocnik ds. zieleni
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
di1btar

O tym, że w mieście potrzebna jest zieleń, debatowano kilkanaście razy. Moda na zielone gospodarowanie przestrzenią wraca do dużych miast, w tym też do Krakowa.

Pełnomocnik ds. zieleni nie powinien być urzędnikiem, a specjalistą z prawdziwego zdarzenia. Powinien mieć koncepcję jak tworzyć nowe tereny zielone, a obecne zinwentaryzować. Jako fachowiec musi mieć plan, jakie działki miasto mogłoby kupić i ile potrzebuje na to pieniędzy. Ponadto dbałby o estetykę skwerów i parków.

- Będąc w randze pełnomocnika, byłby z jednej strony odpowiedzialny za koncepcję zieleni w Krakowie, z drugiej byłby łącznikiem między różnymi magistrackimi wydziałami i jednostkami - tłumaczy Janos.

di1btar

Magistrat rozważa możliwość stworzenia Miejskiego Zarządu Zieleni. Póki co jednak powstał zespół roboczy, składający się z urzędników różnych wydziałów i jednostek, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych, które zajmują się zielenią. Celem jest poszukiwanie sposobów na dbanie i rozwój miejskiej roślinności.

Na ten moment w UM zatrudniony jest miejski architekt krajobrazu, a utrzymaniem zieleni w Krakowie zajmuje się Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

di1btar

Podziel się opinią

Share

di1btar

di1btar
Więcej tematów