Trwa ładowanie...
d4dpyoa

Nowa funkcja dla Macierewicza? Kolejne spekulacje

- Nie ma w tej chwili planów, by Antoni Macierewicz został marszałkiem lub wicemarszałkiem Sejmu - oznajmił poseł PiS Jacek Sasin. Zaledwie dzień wcześniej wicemarszałek Senatu Adam Bielan zasugerował, że były szef MON może otrzymać "bardzo ważne funkcje w parlamencie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Macierewicz objął niedawno funkcję szefa podkomisji smoleńskiej
Macierewicz objął niedawno funkcję szefa podkomisji smoleńskiej (Forum, Fot: Adam Chełstowski)
d4dpyoa

Odwołanie Macierewicza wzbudziło wiele emocji. Na stanowisku zastąpił go dotychczasowy szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Właśnie na wniosek nowego szefa MON, Macierewicz objął funkcję szefa podkomisji smoleńskiej. Wcześniej pojawiały się głosy, że może zostać marszałkiem lub wicemarszałkiem Sejmu.

Spekulacje powróciły w poniedziałek wieczorem, kiedy Bielan w TVN24 stwierdził, że "z czasem Macierewicz może otrzymać bardzo ważne funkcje w parlamencie". Szczegółów jednak nie ujawnił.

"Macierewicz pełnił już niezwykle ważną funkcję"

Co na to PiS? - Nie ma w tej chwili planów, by Antoni Macierewicz został marszałkiem lub wicemarszałkiem Sejmu - zapewnił we wtorek rano Sasin na antenie radiowej Jedynki.

- Myślę, że my wszyscy politycy jesteśmy w polityce również po to, żeby przygotowywać się do objęcia ważnych funkcji. Minister Macierewicz pełnił już niezwykle ważną funkcję, nie tylko w tym rządzie, który odszedł, premier Szydło, ale również zdarzało się ministrowi różne ważne funkcje pełnić. I myślę, że pewnie są jeszcze bardzo ważne funkcje przed ministrem Macierewiczem. W tej chwili koncentruje się na rzeczy niezwykle ważnej dla naszego państwa, czyli wyjaśnieniu przyczyn tragedii smoleńskiej - podkreślił.

d4dpyoa

Deklaracja b. szefa MON

Sam Macierewicz w wywiadzie dla środowej "Gazety Polskiej", przywołanym we wtorek na łamach "Gazety Polskiej Codziennie", wyraził przekonanie, że tragedia smoleńska "zostanie wyjaśniona", a raport techniczny w sprawie katastrofy będzie znany wiosną.

Pytany u "ukaranie winnych", stwierdził: "Jeżeli chodzi o stronę prawną, to zależy od prokuratury. Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego przekazała do prokuratury wiele zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstw, które zostały zidentyfikowane podczas prac komisji".

Tak Macierewicz żegnał armię:

d4dpyoa

Podziel się opinią

Share
d4dpyoa
d4dpyoa
Więcej tematów