ycipk-aqcrv8

Notre Dame. Premier Morawiecki chce odbudowy katedry

Katedra Notre Dame w płomieniach. "To tragiczna chwila dla wszystkich katolików, chrześcijan oraz miłośników wielkich dzieł sztuki, które stracimy bezpowrotnie" - napisał na Twitterze szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki. Zasugerował również odbudowę świątyni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paryż. Pożar katedry Notre-Dame
Paryż. Pożar katedry Notre-Dame (PAP)
ycipk-aqcrv8

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem. Około godziny 19 zauważono kłęby dymu nad katedrą Notre Dame. Strażacy podejrzewają, że ogień pojawił się podczas prac remontowych w świątyni. Wszystko wskazuje na to, że wnętrze mogło całkowicie spłonąć. Teren wokół budynku został ewakuowany.

"Katedra Notre Dame w ogniu jest ogromnym dramatem dla Kościoła i europejskiej historii. To tragiczna chwila dla wszystkich katolików, chrześcijan oraz miłośników wielkich dzieł sztuki, które stracimy bezpowrotnie. Polska łączy się w tej chwili myślami z Paryżem, z Francją..." - czytamy na Twitterze.

To jednak nie wszystko. Premier dodał wymowny wpis, w którym apeluje ws. odbudowy Notre Dame. "Warszawę odbudowaliśmy z ruin sami. Katedrę Notre-Dame odbudujmy wszyscy razem jako Europejczycy" - zaznaczył Morawiecki.

ycipk-aqcrv8

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-aqcrv8
ycipk-aqcrv8