Trwa ładowanie...
d115m68
x-news/TVN 24

Norweski polityk został zgwałcony przez uchodźcę. Teraz czuje się "winny" z powodu jego deportacji.

Karsten Nordal Hauken, norweski lewicowy polityk, w oświadczeniu publicznym poinformował, że kilka lat temu brutalnie zgwałcił go uchodźca z Somalii. Teraz jego oprawcy grozi deportacja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Norweski polityk został zgwałcony przez uchodźcę. Teraz czuje się "winny" z powodu jego deportacji.
(www.nrk.no)
d115m68

"Jestem heteroseksualnym mężczyzną, który został zgwałcony przez somalijskiego uchodźcę. Moje życie się załamało, teraz czuję się winny, że zostanie on wydalony z kraju" - napisał Hauken w liście otwartym, który został zamieszczony na stronie internetowej telewizji NRK.

Hauken pisze dalej: "poczułem ogromną winę i odpowiedzialność. To ja jestem przyczyną, więc dlaczego on nie mógłby zostać w Norwegii, a zamiast tego zostanie skazany na niepewną przyszłość w Somalii. Właśnie odbył swój wyrok w więzieniu. Czy powinien być ukarany ponownie? Ale tym razem znacznie ciężej?"

"Dowiedziałem się, że kultura, w której wyrósł gwałciciel, jest zupełnie inna od naszej. W jego kulturze molestowanie seksualne jest kwestią władzy, a mniej popędu. I nie jest postrzegane jako akt homoseksualny". "Widzę go głównie jako wytwór niesprawiedliwego świata" W dalszej części listu można wyczytać, że "nie czuje gniewu w stosunku do napastnika". Hauken wyjaśnia, że "do pewnego stopnia zaakceptował, że jest on [gwałciciel - red.] odpowiedzialny za to działanie". "Widzę go głównie jako wytwór niesprawiedliwego świata. Wytwór wychowania naznaczonego wojną i ubóstwem" - tłumaczy.

d115m68

Swój list Hauken kończy stwierdzeniem, że "twardo obstaję przy swojej opinii, że ci ludzie potrzebują naszej pomocy. Chcę, żebyśmy nadal kontynuowali pomoc uchodźcom z takim pochodzeniem".

Do gwałtu doszło około pięć lat temu. Somalijczyk odsiedział już 4,5 letnią karę więzienia Gwałciciel zostanie najprawdopodobniej deportowany do Somalii.

d115m68

Podziel się opinią

Share

d115m68

d115m68
Więcej tematów