Trwa ładowanie...
d1q9xeo
IAR

"Nocne wilki" odgrażają się Polakom: będzie reakcja

Lider klubu motocyklistów "Nocne wilki" Aleksander "Chirurg” Załdostanow zapowiada, że klub nie zmieni trasy rajdu "Zwycięstwo. Moskwa - Berlin" ze względu na protest Polaków. Odgraża się, że "jaka będzie akcja, taka będzie reakcja".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Nocne wilki" odgrażają się Polakom: będzie reakcja
(Wikipedia/volganet.ru)
d1q9xeo

Aleksander "Chirurg” Załdostanow jest znany ze wsparcia polityki Władimira Putina i przyjaźni z rosyjskim prezydentem. "Nocne wilki" to ulubiony klub motocyklowy Putina.

W rozmowie z rosyjskojęzycznym portalem Polskiego Radia - "Radiem Polsza" powiedział, że motocykliści pojadą przez Polskę nie zważając na protesty.

- Jednak to nie do nich jedziemy w gości, naszym punktem docelowym jest Berlin. Jaka będzie akcja przeciwko nam, taka będzie reakcja z naszej strony. Nie zrezygnujemy z naszej akcji - powiedział Załdostanow.

d1q9xeo

Na Facebooku Polacy, którzy nie zgadzają się na przejazd przyjaciół Putina przez nasz kraj, tworzą grupy koordynujące protest przeciwko „Nocnym wilkom”. Jedną z nich jest: "Nie dla przejazdu bandytów z Rosji przez Polskę!!!!!!!!".

"Chirurg" nazywa organizatorów i uczestników tych akcji protestacyjnych prowokatorami. - Nasza organizacja ma własne przekonania i własne wartości. Nigdy ich się nie wyrzeknie. Jedną z nich jest dla nas oczywiście pamięć o zwycięstwie w II wojnie. Dlatego będziemy po prostu robić swoje. Niech nam nie przeszkadzają - dodał.

Aleksander Załdostanow równocześnie zaznaczył, że protestujący Polacy stanowią małą część społeczeństwa polskiego.

- W swojej większości ci, z którymi się spotykamy, to otwarci ludzie, którzy podzielają nasze poglądy, razem z nami wspominają wspólne zwycięstwo - mówił.

d1q9xeo

50-let­ni Alek­san­der Za­łdo­sta­now jest uznawany za Kreml za ikonę ro­syj­skie­go pa­trio­ty­zmu. Otrzy­mał od pre­zy­den­ta Rosji Order Ho­no­ru - jedno z naj­wyż­szych od­zna­czeń pań­stwo­wych. Jego klub aktywnie wspierał ubiegłoroczną aneksję Krymu. "Wilki" patrolowały wówczas drogi i organizowały przejazdy kolumn z rosyjskimi flagami.

Motocykliści wyruszą z Moskwy, by przez Mińsk, Brześć, Wrocław, Brno, Bratysławę, Wiedeń, Monachium, Pragę, Torgau i Karlshorst dotrzeć do Berlina. Ich przejazd ma uczcić 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej i zwycięstwa Związku Radzieckiego nad nazistowskimi Niemcami.

Rajd rozpocznie się 25 kwietnia, a "Nocne Wilki" oficjalnie otworzą nim sezon motocyklowy 2015 roku. Data jest symboliczna, bo tego dnia, 70 lat temu, wojska sowieckie okrążyły Berlin.

d1q9xeo

Podziel się opinią

Share
d1q9xeo
d1q9xeo
Więcej tematów