Trwa ładowanie...
d4hw987
Newsweek

Nocne spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Andrzejem Dudą

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński złożył w nocy wizytę prezydentowi Andrzejowi Dudzie - informuje "Newsweek". Pojechał tam po zakończeniu obrad komitetu politycznego PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nocne spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Andrzejem Dudą
(Forum, Fot: Luka Lukasiak)
d4hw987

O czym rozmawiał Kaczyński z prezydentem? Nie wiadomo. Być może wizyta związana była z upoważnieniem udzielonym prezesowi PiS i jego najbliższym współpracownikom (m.in. Joachimowi Brudzińskiemu) do prowadzenia rozmów z prezydentem Andrzejem Dudą na temat powołania nowego rządu.

Nie jest to pierwsze nocne spotkanie Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudy. Pod koniec września dziennikarze „Faktu” przyłapali prezydenta na nocnej wizycie w domu szefa PiS. Sprawa była wówczas gorąco komentowana. W końcu głos w tej kwestii zajął sam prezydent tłumacząc, że "po premierze filmu ,,Pilecki" pojechałem do Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego, z którym współpracowałem, a który wytyczył pewną drogę dla polskiej polityki międzynarodowej".

- Nie było w tym spotkaniu nic nadzwyczajnego - powiedział w wywiadzie dla "Super Expressu" prezydent. - Konkurenci polityczni próbują się dopatrywać różnych rzeczy. Oczywiście jestem krytykowany za wszystko, co zrobię. Być może ktoś jest zdumiony tym, że spotyka się dwóch ludzi, którzy znają się od lat. Jak ja z Jarosławem Kaczyńskim, poza tym jest on szefem ugrupowania, z którego tak niedawno startowałem w wyborach prezydenckich. Nie widzę w tym spotkaniu nic nadzwyczajnego. Chyba, że ktoś chce dostrzegać w tym coś nadzwyczajnego.

d4hw987

Podziel się opinią

Share
d4hw987
d4hw987
Więcej tematów