Trwa ładowanie...
d3hq0tu

Noc Muzeów w rezerwacie "Krzemionki". Zwiedzanie podziemnej trasy

Wielkimi krokami zbliża się Noc Muzeów 2018. 18 maja rezerwat neolitycznych kopalni krzemienia pasiastego "Krzemionki" zaprasza na spotkanie ze zdobywcą Świętej Góry Kalias. To jednak nie koniec atrakcji.
Share
Kopalnia krzemienia pasiastego "Krzemionki"
Kopalnia krzemienia pasiastego "Krzemionki"Źródło: Agencja Gazeta
d3hq0tu

Uczestnicy Nocy Muzeów 2018 będą mieli okazję spotkać się z podróżnikiem Dariuszem Czerniakiem, który wspinał się w Tatrach, Alpach, w Himalajach. Zdobył między innymi Mera Peak Meadle a niedawno dokonał obejścia świętej góry Kajlas. Dariusz Czerniak będzie opowiadał o tej wyprawie podczas prelekcji, która odbędzie się 18 maja. Dzięki niemu uczestnicy Nocy Muzeów będą mogli odczuć magię świętej góry Kajlas.

To jednak nie wszystko. Po spotkaniu z Dariuszem Czerniakiem odwiedzający przeniosą się w świat neolitycznych górników sprzed 5 tysięcy lat. Podczas Nocy Muzeów uczestnicy pokonają trasę podziemną, która liczy prawie 500 metrów długości i w najgłębszym miejscu osiąga 11,5 metrów. Warto pokonać taki dystans, by zobaczyć na własne oczy świetnie zachowane wyrobiska pradziejowych kopalń krzemienia pasiastego. Podziemna trasa turystyczna w Krzemionkach jest jedynym tego typu obiektem na świecie otwartym dla szerszej publiczności.

Noc Muzeów 2018 w rezerwacie "Krzemionki" - zgłoszenia

d3hq0tu

Atrakcje w kopalni "Krzemionki" będą dla odwiedzających bezpłatne. Wystarczy wysłać zgłoszenie pod adresem: promocja@krzemionki.info. Uwaga! Należy pamiętać, że ilość wejść jest ograniczona. Dla organizatorów będzie się również liczyła kolejność zgłoszeń.

*Zobacz także: Czy matura to "bzdura"? *

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hq0tu

Podziel się opinią

Share
d3hq0tu
d3hq0tu
Więcej tematów