Trwa ładowanie...
d484kzp

Nitrogliceryna eksplodowała w fabryce, są ranni i zaginieni

Silna eksplozja wstrząsnęła rano fabryką semteksu w Pardubicach, w centrum Czech. W gruzach jednego z budynków trwają poszukiwania czterech ludzi. Lekko rannych zostało osiem osób.
Share
d484kzp

Do zdarzenia doszło około godziny 7 rano na terenach pardubickich zakładów materiałów wybuchowych Explosia. Według wstępnych informacji eksplodowała nitrogliceryna, jeden z podstawowych składników chemicznych stosowanych w produkcji.

Wybuch poważnie uszkodził budowlę o powierzchni około 100 metrów kwadratowych. - Możliwe, że są tam uwięzieni ludzie. W tej chwili poszukujemy czterech osób - powiedziała cytowana przez portal internetowy idnes.cz policyjna rzeczniczka Vendula Horakova. Oprócz strażaków, na miejscu eksplozji pracuje ekipa dochodzeniowa policji oraz specjaliści ochrony środowiska. W ruinach policja z psami i straż pożarna poszukują zaginionych.

Siła rażenia była tak duża, że powybijała szyby w budynkach położonych w sąsiedztwie zakładów. Wstrząs odczuwano nawet w odległości kilkunastu kilometrów. Nad fabryką wzniósł się wysoki słup pomarańczowego dymu.

Akcję koordynuje powołany sztab kryzysowy.

Semtex jest silnym materiałem wybuchowym, w którego skład wchodzi mi.in nitrogliceryna.

d484kzp

Podziel się opinią

Share
d484kzp
d484kzp
Więcej tematów