Trwa ładowanie...
dao2klz

Ninja pilnie poszukiwany. Japonia ogłasza alarm i szuka wojowników kusząc astronomicznymi zarobkami

Miasto Iga znane jest w Japonii jako miejsce narodzin ninja. Władze kraju załamują ręce i próbują przywrócić tradycyjnych wojowników. Nie jest to łatwe, bo ninja trzeba przeszkolić. Ale kandydaci są kuszeni pensją w wysokości 315 tys. złotych rocznie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Japonii brakuje tradycyjnych wojowników ninja
W Japonii brakuje tradycyjnych wojowników ninja (Wikipedia, Fot: Utagawa Kuniyoshi)
dao2klz

Ninja, tradycyjni wojownicy rodem z Japonii. Specjalizowali się w szpiegowaniu, zamachach i sztukach walki. Używali japońskich mieczy, gwiazdek i noży. Co ciekawe, nie brali do rąk nunchaku. To mit wzięty z komiksów i filmów o wojowniczych żółwiach ninja.

Narodzili się mieście Iga w centrum Japonii, około 450 km od Tokio. Żeby ożywić lokalną gospodarkę, burmistrz miasta Sakae Okamoto mocno promuje ruch ninja jako lokalne dziedzictwo. Jest organizatorem specjalnego festiwalu, który cieszy się dużą popularnością wśród turystów.

Japonia szuka ninja. Ogromne zarobki

dao2klz

Burmistrz Okamoto buduje także muzeum ninja. Miasto nie ujawnia budżetu, ale wiadomo, że fundusze pochodzą od rządu. Jest tylko jeden problem. W Japonii brakuje ninja. Liczba wojowników jest niska, ale, co zaskakujące, jest to bardzo opłacalny fach. Ninja mogą zarobić nawet 85 tys. dolarów rocznie, czyli ok. 315 tys. złotych.

Ale ludzi do pracy brakuje. Problemem jest niskie bezrobocie w Japonii na poziomie 2,5 proc. Wszyscy bowiem ciągną do dużych miast, takich jak Tokio. Prefektura Mie, w której znajduje się miasto Iga, w ubiegłym roku przyciągnęła 43 nowych mieszkańców, a straciła tysiąc.

A ninja muszą wrócić. Bo miasto Iga przyciąga rocznie 30 tysięcy turystów.

dao2klz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Koty wyczuły wcześniej nadchodzące wstrząsy - zobacz

dao2klz

Podziel się opinią

Share

dao2klz

dao2klz
Więcej tematów