Trwa ładowanie...
d2o08kv

Nikt nie zagraża Kaczyńskiemu. Najnowszy sondaż

Jarosław Kaczyński może spać spokojnie. Sondaże mówią jasno - Polacy znów wybraliby Prawo i Sprawiedliwość. Nie zmienił tego nawet strajk lekarzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński ma powody do zadowolenia
Jarosław Kaczyński ma powody do zadowolenia (PAP)
d2o08kv

Jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla "Super Expressu”, gdyby wybory odbyły się w najbliższym czasie, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby aż 38,1 proc. badanych.

PiS nie ma obecnie rywala, który mógłby mu zagrozić. Sondaż daje PO zaledwie 19,8 proc. Na trzecim miejscu znalazła się Nowoczesna z wynikiem zaledwie 8,7 proc. Kukiz'15 uzyskał wynik 8,2 proc., partia Razem 5,2 proc. a SLD 5 proc.

Do Sejmu nie weszłyby PSL, KNP ( 1,7 proc.) i Wolność (0,7 proc.).

d2o08kv

Badanie przeprowadzono na próbie 1100 dorosłych Polaków w dniach 14-15 października. Widać zatem, że ani protest lekarzy - rezydentów, ani rzekomy spór z prezydentem nie wpłynął w znaczący sposób na notowania partii Kaczyńskiego.

Rafał Chwedoruk, politolog z UW w komentarzu dla "Super Expressu" zauważa, że PiS zbiera owoce reprezentowania zwykłych ludzi. - Pokazuje, że w dzisiejszym zglobalizowanym świecie państwo coś jeszcze może - tłumaczy.

Sukces PiS we wszystkich sondażach

Nie było w ostatnim czasie badania, które wskazowałoby na radykalny spadek notowań PiS-u. W ostatnim sondażu CBOS Prawo i Sprawiedliwość wraz z Solidarną Polską i Polską Razem uzyskały aż 47 proc. poparcia. To najlepszy wynik w historii.

d2o08kv

Przewidywania Marcina Makowskiego z sierpnia dotyczące osiągnięcia przez PiS 50 proc. poparcia wydają się zatem coraz bardziej realne.

Zobaczt także: Spotkanie Duda - Kaczyński. Zapytaliśmy Polaków kto według nich postawi na swoim

d2o08kv

Podziel się opinią

Share

d2o08kv

d2o08kv
Więcej tematów