Trwa ładowanie...
20-05-2016 06:05

Nigeria: uwolniono kolejną uczennicę uprowadzoną przez Boko Haram

• Dżihadyści zabili już ponad 20 tys. ludzi
• W czwartkowej akcji zginęło 35 członków Boko Haram
• Dziewczyna wymaga opieki medycznej

Share
Nigeria: uwolniono kolejną uczennicę uprowadzoną przez Boko HaramŹródło: AFP
d31rne7

W Nigerii uwolniono kolejną uczennicę uprowadzoną przez Boko Haram w kwietniu 2014 roku z liceum Chibok na północnym wschodzie Nigerii - poinformował rzecznik nigeryjskich sił zbrojnych Sani Usman. Oprócz niej uwolniono także 96 innych zakładników.

Uwolniona w czwartek dziewczyna to kolejna uczennica, którą udało się ocalić przed bojownikami islamistycznej partyzantki Boko Haram. We wtorek samozwańcza straż obywatelska znalazła w lesie Sambisa, w stanie Borno, przy granicy z Kamerunem, Aminę Ali Nkeki, która przed dwoma laty także padła ofiarą islamistów.

Jak poinformował Usman, w czwartkowej akcji, którą przeprowadzono około godziny 11.00 rano w mieście Damboa, w stanie Borno, zginęło 35 członków Boko Haram.

d31rne7

Rzecznik sił zbrojnych Nigerii wyraził zadowolenie, że wśród uratowanych jest jedna z uczennic liceum Chibok. Nazywa się Serah Luka i pochodzi z położonego w północno wschodniej części kraju miasta Madagali, w stanie Adamawa. Jak zaznaczył Usman, obecnie dziewczyna wymaga opieki medycznej.

W kwietniu 2014 roku bojownicy Boko Haram zaatakowali w nocy liceum w Chibok i uprowadzili 276 dziewcząt w wieku od 12 do 17 lat. Niektórym udało się uciec kilka godzin po porwaniu, wyskakując z ciężarówek, którymi je wieziono. Później się ukrywały. Ostatecznie w ręce porywczy trafiło 219 uczennic. Sprawa ta przyciągnęła uwagę całego świata.

Dżihadyści z Boko Haram, którzy początkowo stawiali sobie za cel walkę z zachodnią edukacją w Nigerii, zabili już ponad 20 tys. ludzi i zmusili do ucieczki z domów ponad 2,5 mln osób.

d31rne7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31rne7
Więcej tematów